Mayıs 16, 2022

Sıcak Gelişme: Yatırım Devi Sepetine Bu 5 Altcoin’i Ekledi!

Dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments 16 Mayıs Pazartesi günü yatırım ürünleri arasına beş yeni kripto para biriminin daha dahil edildiğini duyurdu. Yeni tokenler, halihazırda piyasalarda işlem görmeye başladı ve Grayscale’in sunduğu toplam tek varlıklı yatırım ürünü sayısını 14’e çıkardı.

Platformun yeni sunduğu ürünler arasında Grayscale Basic Attention Token Trust (GBAT), Grayscale Chainlink Trust (GLNK), Grayscale Decentraland Trust (MANA), Grayscale Filecoin Trust (FILG) ve Grayscale Livepeer Trust (GLIV) bulunuyor. Dijital varlık yöneticisi, doğrudan altcoin’lere yatırım yapmadan yatırımcılara kripto para piyasasına kapsamlı bir şekilde maruz kalma imkanı sunar.

[irp posts=”55085″ name=”Son Zamanların Patlatıcı Altcoin’i Balina Akınına Uğradı!”]

Grayscale’in değerlendirme listesinde 25 kripto bulunuyor

Grayscale, halihazırda en iyi kripto para birimleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yatırım ürünleri de dahil olmak üzere farklı kripto projelerini destekleyen 24 dijital varlık için yatırım ürünlerine sahip.

Bunların yanı sıra şirket, bu yılın başında Grayscale’in; Cosmos (ATOM) ve Fantom (FTM) gibi popüler altcoinler de dahil olmak üzere yeni yatırım ürünleri olarak değerlendirdiği 25 kripto varlığı içeren “Değerlendirilmekte olan varlıklar” listesini paylaşmıştı. Grayscale tarafından incelenmekte olan 25 yeni kripto içerisinde de çok sayıda tanınmış proje bulunuyor.

“’Değerlendirilmekte Olan Varlıklar’, şu anda bir Graysclae yatırım ürünlerine dahil olmayan, ancak bu sektörü araştırmamızın bir parçası olarak dikkatimizi çeken ve ekibimizin gelecekteki bir yatırım ürünü olarak dahil edilmek üzere olası adaylar olarak belirlediği bazı dijital varlıkları listeler.”

Liste, birçok farklı DeFi, non-fungible token (NFT) ve metaverse projelerinden token’ları içeriyor. DeFi sektörleründek popüler altcoin’ler Algorand (ALGO) ve Convex (CVX) listede yerini alırken, yatırım devi Axie Infinity (AXS)Sandbox (SAND) ve Enjin (ENJ) gibi metaverse projeleri ile de ilgileniyor.

Platformun ilgilendiği diğer varlıklar arasında aşağıdaki kripto para birimleri bulunuyor:

grayscale

Grayscale’in kriptodaki liderliği

Token’ların Grayscacle’in sepetine eklenmesi, kripto para piyasasının büyük bir darbeye tanık olduğu bir zamanda gerçekleşti. Bir hafta içinde, Terra’nın stablecoin’i UST’nin çöküşü daha geniş piyasaya da yansıyan büyük bir hasara neden oldu. Grayscale’in baş hukuk görevlisi Craig Salm, bugün yaptığı bir duyuruda şirketin alandaki liderliğini vurguladı ve şunları söyledi:

“Bazen liderlik, akıntıya karşı hareket etmek anlamına gelir. Mevcut ve gelecekteki tekliflerimizle, seçici yatırımcılara çeşitlendirilmiş bir dijital varlık portföyü oluşturmak için araçlar sunmayı umuyoruz.

Bugünkü duyuru, Grayscale’in tüm dijital para yatırım ürünlerimizi, nihayetinde her birini bir ETF’ye dönüştürmek amacıyla amaçlanan dört aşamalı ürün yaşam döngüsü boyunca taşıma taahhüdünün altını çiziyor. Yatırımcıların güvenli ürünler aracılığıyla dijital para ekosistemine erişimi hak ettiğine inanıyoruz.”

Grayscale, günün erken saatlerinde, transatlantik çıkışının bir parçası olarak Avrupa’da listelenen birkaç yeni ürünü piyasaya süreceğini söyledi. Grayscale’in ilk Avrupa fonu Londra Menkul Kıymetler Borsası, Borsa Italiana ve Deutsche Börse Xetra’da işlem görecek. Ayrıca, ETF tüm Avrupa genelinde ticaret yapmak için mevcut olacak.

Dünyanın en büyük varlık yönetimi firması olan Grayscale, kripto para birimlerine sermaye dağıtmak için yatırımcılarla iş birliği yapmak istiyor. Bitcoin dışında, firmanın tek varlıklı yatırım paketleri, yatırımcıların çeşitli kripto para birimlerine maruz kalmaya izin veriyor. Bitcoin Cash (BCASH), Ethereum (ETH), Ethereum Classic, Horizen (ZEN), Litecoin (LTC), Solana (SOL), Stellar Lumens (XLM) ve Zcash (ZEC) teklifler de bu tek varlıklı yatırım ürünleri arasında bulunuyor.

Platform aynı zamanda, piyasa değerine göre dijital para birimi piyasasının ilk yüzde 70’ini içeren çeşitlendirilmiş ürünleri içeren Grayscale Digital Large Cap Fund aracılığıyla yatırımcılara dijital varlıklara maruz kalma imkanı sunuyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.