Nisan 7, 2022

Metaverse Token’lar Geri Dönüşe Hazırlanıyor, Yatırımcılar Ne Yapmalı?

Altcoin piyasası geçtiğimiz hafta bir düşüş ivmesi göstermesine karşın metaverse tokenlar bu trende karşı çıkmaya çalıştı. MANA, APE, AXS ve SAND, yatırımcılar arasında artan benimsenme ile en çok işlem gören metaverse tokenlar arasında yer alıyor.

Önde Gelen Metaverse Tokenlar Geri Dönüşe Hazırlanıyor

Kripto piyasaları geçtiğimiz hafta düşüş ivmesi gösterdi ancak analistler metaverse tokenlerın benimsenmesinde bir artış kaydedildiğini tespit etti. Analistler, yüzlerce metaverse token arasında Decentraland (MANA), ApeCoin (APE), Axie Infinity (AXS) ve Sandbox’ın (SAND) en çok işlem gören varlıklar olduğunu belirtti.

Analistler, MANA, APE, AXS ve SAND’ın Nisan 2022’de dikkat edilmesi gereken en çok işlem gören tokenlar olduğu konusunda ısrarcı. Taraftarlara göre yatırımcılar arasında metaverse tokenların benimsenmesinde bir artışa neden olan bir hype oluştu.

Decentraland Şubat 2020’de piyasaya sürülmüştü ve piyasaya sürülmesinden bu yana MANA, 4,3 milyar dolarlık değeri aşmayı başardı. MANA’ya kurumsal sermaye akışında, tokenın metaverse’te sanal gayrimenkul satışıyla ani bir artış kaydedildi.

metaverse

Önde gelen bir kripto analisti ve trader’ı @BlueCrypto_, MANA fiyatının simetrik bir üçgen modelinde kırıldığına inanıyor. Analiste göre MANA fiyatı çıkış yolunda.

Taraftarlar, yakın bir zamanda piyasaya sürülen bir metaverse token olan NFT token APE’de de büyük bir hype yakaladılar. ApeCoin (APE) şu anda APE vakfının yönetimi için bir yardımcı program tokenı olarak tasarlandı.

Analistler, ApeCoin fiyat trendini değerlendirdi ve @AltcoinSherpa takma adlı bir kripto analisti, NFT tokenın yükseliş trendine devam etmeden önce 9 dolar seviyesine sıçramayı hedeflediğini belirtti.

Analistler, Axie Infinity’nin de yakın zamanda düşüş trendine girdiğine inanıyor ve analistler bir trendin tersine döneceğini tahmin ediyor. AXS fiyatı geçen hafta yaklaşık %14 kayıp yaşadı ancak metaverse tokenın toparlanma yolunda olduğuna inanıyor.

CoinGecko’ya göre dijital varlıklardaki on-chain aktiviteler arttıkça haberde sözünü ettiğimiz metaverse tokenlar da hareketlilik kazandı ve en çok işlem gören metaverse tokenlar olmayı başardı.

@BTC_91 takma adıyla tanınan bir analist, Sandbox’ın haftalık grafiğinde bir yükseliş bayrağı gözlemlediğini açıkladı. Analist, bu formasyonun 4.2 doların üzerinde haftalık bir kapanışın ardından en iyi olumlu onay işareti olduğunu düşünüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.