Mega Balina Çantasını Bu Altcoin’le Doldurdu: 50 Milyarlık Alım

Genel piyasalar jeopolitik istikrarsızlıkla boğuşurken, kripto balinaları bu altcoin’den büyük miktarlarda alıyor.

Kripto para analiz firması Santiment, Rusya’nın iki gece önce komşusu Ukrayna’ya girmesinin ardından en büyük kripto cüzdanlarının alım satım davranışlarını izliyor.

Santiment’e göre, balina aktivitesi normal seviyelere göre beş kat arttı.

“Kripto para balinaları, savaşın patlak vermesinden bu yana OLDUKÇA farklı davranışlar sergiledi. Önemli yüksek seviyeli balina etkinliğinin son günü, her bir varlığın 90 günlük balina stokları aralığındaki 1 günlük yüzde değişikliği incelemek için izole edildi. Spnuç, normal bir günden yaklaşık 5 kat daha fazla aktivite anlamına geliyor.”

Kaynak: SantimentFeed/Twitter

Dogecoin (DOGE) rakibi Shiba Inu (SHIB), 24 saatlik dönemde toplam holdinglerin yüzde 0,5 artmasıyla Santiment’in “hafif birikim” listesinde yer aldı.

Balina izleme botu WhaleStats’tan gelen yeni veriler de en iyi 1.000 Ethereum (ETH) cüzdanları arasındaki en zengin balinanın, SHIB’e yoğun bir şekilde yatırım yaptığını ortaya koyuyor.

Tüm balinalar arasındaki en zengin cüzdan olan “Light”, 1.211.473 dolara 49.998.916.299 SHIB satın aldı. 12. sırada yer alan isimsiz bir cüzdan ise 1.373,867 dolar karşılığında 55.802.919.158 SHIB’i cüzdanına ekledi.

WhaleStats’a göre SHIB, son 24 saat içinde en çok satın alınan token’lar listesine geri döndü ve cüzdan başına ortalama 3.428 dolarlık satın alma ile listede 8. sırada yer aldı.

WhaleStats’a göre, Shiba Inu, ortalama bir balina çantasının değeri 1.3 milyon dolardan fazla olan 54 milyon SHIB’i içerdiğinden dolayı genel holdinglerde de üçüncü.

Yazım sırasında Shiba Inu, yaklaşık yüzde 4’lük bir artışla piyasa değerine göre 14. kripto varlığı ve 0,000024 dolardan işlem görüyor.

WhaleStats ayrıca, 7 numaralı ETH balina cüzdanı Gimli’nin 1.999.900 adet dijital reklam parası Basic Attention Token’ı (BAT) 1.384.570 dolar karşılığında satın aldığını da paylaşıyor.

Yukarıdaki Santiment grafiği, BAT’ın geçen gün içinde en çok satılan token’lardan biri olduğunu ve varlıklarının yüzde 13,9 düştüğünü gösteriyor.

Ancak satışa rağmen, Basic Attention Token, onu 0,70 dolardan 0,57 dolara düşüren dramatik bir fiyat düşüşünden sonra neredeyse tamamen toparlandı ve BAT yazım sırasında yüzde 7’nin üzerinde bir artışla 0,68 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.