MATIC, Ethereum Ağ Tıkanıklığına Çözüm Bulmaya Çalışıyor!

0

Polygon ağı, Ethereum’un ağ tıkanıklığını potansiyel olarak çözebilecek gelişmiş bir ZK (sıfır bilgi) tabanlı ölçeklendirme çözümünün piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Polygon’un “Miden sanal makinesi”, MATIC ağının verimliliğini artırdığı için daha hızlı doğrulama sunmayı hedefliyor.

Polygon, geçtiğimiz hafta toplam 610.000 doların üzerinde ağ geliri elde etti. Analistler ise MATIC konusunda hala iyimserler ve mevcut boğa koşusunun sonu için 6,72 dolarlık bir hedef belirlemiş durumdalar. Ethereum işlem ücretlerindeki düşüşe rağmen, ağ tıkanıklığı problemiyle boğuşmaya devam ediyor. MATIC ağı, yeni ölçeklendirme çözümü Miden ile sıkışıklığı çözmeyi planlıyor.

Yeni Güncelleme Duyuruldu

Polygon Network, Ethereum ağındaki tıkanıklığı gidermek için yeni bir güncellemeye hazırlanıyor. Sıfır bilgi (ZK) toplaması, Ethereum ile tamamen uyumlu durumda. Miden sanal makinesi, diğer ZK toplamaları gibi keyfi (arbitrary) mantık ve işlemleri destekliyor.

Miden sanal makinesinin eklenmesi ile, Polygon ağındaki teknik zorlukların üstesinden gelmek için çok önemli bir adım atılmış oldu. Polygon, geliştiricilere, akıllı sözleşmeleri doğrudan “Miden hattında” derleme yeteneği de sunacak.

Miden esnek olmanın yanında, Ethereum merkezli olacak ve resmi doğrulamayı destekleyecek.

Polygon ağındaki zincir içi etkinlik, geçen hafta 610.000 dolar gelir elde kazandırarak, oldukça yüksek bir seviyeye ulaştı. MATIC üzerindeki işlemler ise ETH’yi dört kattan fazla aştı. Miden’in piyasaya sürülmesiyle, taraftarlar, faydada bir artış ve yerel token MATIC’in benimsenmesini bekliyorlar.

Polygon ağı, uzun bir süre Katman-2 ölçeklendirme çözümü olarak faaliyet gösterdi, hizmetleri ve çözümleri böylece daha hızlı ölçeklendirdi. Bu özelliği ile Ethereum ağındaki geliştiricileri ve uygulamaları kendisine çekmeyi başarmıştı. Ethereum’dan daha yüksek risk ayarlı getiriler sunarak yatırımcılar için kazançlı bir token haline getiriyor.

“Invest and Trade with Jaxx” adlı YouTube kanalının analisti, MATIC konusunda iyimser olduğunu açıkladı. Analist, 2021’deki mevcut boğa koşusunun sona ermesinden önce MATIC fiyatı için 6.72 dolarlık bir hedef belirledi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın