Makro Gelişmeler Bu Altcoin’in Kaderini Değiştirebilir!

Ikigai Asset Management‘ın baş yatırım sorumlusu, kripto paraların potansiyel olarak bir ralli başlatabilmesi için gerekli olan önemli bir olayı vurguladı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Ikigai’nin kurucu ortağı Travis Kling, Bankless kanalının podcast’inde gerçekleştirdiği bir röportajda, ABD Merkez Bankası’nın ekonomiyi resesyona sokma riskini taşıyan politikalarının ötesinde, stabil bir makroekonomik tablo için nihai olarak çözülmesi gereken olayın Rusya ve Ukrayna arasında devam eden ihtilaf olduğunu belirtti.

“O bölgede bir tür güvenilir anlaşma elde edebilirseniz, bu emtia fiyatlarının düzenini düşürecek ki zaten yükseklerden çokça değer kaybettiler ancak emtia fiyatları aşağı, beklentileri sıkılaştırma, enflasyon beklentileri aşağı yönde ilerleyecek, öte yandan hisse senetleri ve kripto paralar yukarı yönlü hareket edecek.”

Kling, önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum hakkında ilginç bir yorum paylaştı. Kling’e göre jeopolitik ve finansal durumlar düzelirse Ether bu durumdan büyük ölçüde fayda sağlayabilir.

Hedge fon yöneticisi daha sonra Bitcoin’i (BTC) tartıştı ve piyasa değerine göre en iyi kripto varlığının tüketici fiyat endeksindeki (TÜFE) kısa vadeli dalgalanmalara karşı bir korunma olmaktan çok daha fazlasını temsil ettiğini belirtti.

“Bitcoin’in bir TÜFE enflasyon hedge veya bir parasal enflasyon hedge gibi olduğunu söyleyen hiçbir yerde beni asla bulamayacaksınız. Egemen olmayan, sabit kapaklı, küresel, değişmez, merkezi olmayan bir dijital mağaza değeridir. Küresel olarak merkez bankalarının ve hükümetlerin sorumsuzluğuna karşı bir önlem olduğuna inanıyorum.”

Kling, analizini Bitcoin‘in nicel genişlemeye (QE) karşı nicel sıkılaştırmaya (QT) nasıl tepki verdiğini karşılaştırarak sonlandırıyor. QE örneklerinde, merkez bankaları faiz oranlarını düşük tutar ve para arzını artırırken, QT oranları yükselir ve sözleşmeleri tedarik eder.

“Bitcoin nicel genişlemeyi seviyor ve nicel sıkılaşmadan nefret ediyor. Şu anda bir QT döngüsündeyiz, ancak bunun çok geçici olduğuna dair yüksek derecede güvenim var. Piyasa size bunun geçici olduğunu ve başlamaktansa bitirmeye daha yakın olduğunu söylüyor.

Bu, alttan en hızlı hareket etme konusundaki fikrime geri dönüyor. Sanırım bu, Bitcoin’in en hızlı at olduğu için Paul Tudor Jones’un takma adıyla konuşuyor.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.