Makro Analist Lyn Alden Uyardı, 2022 Yılında Ethereum’da Buna Dikkat Edin!

0
Makro Analist Lyn Alden Uyardı, 2022 Yılında Ethereum'da Buna Dikkat Edin!

Makro yatırım stratejisti Lyn Alden, 2022’de Ethereum’un yükselişini (ETH) katalize edebilecek, gözden kaçan bir faktöre ilişkin konuştu.

YouTube kanalı Investing Made Simple ile ilgili yeni bir röportajda konuşan Alden, Ethereum 2.0 stake sözleşmesinde kilitlenen Ethereum (ETH) miktarının neden piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto varlığı için yükseliş göstergesi olarak hizmet ettiğini açıkladı.

“İzlediğim şey, Ethereum kilitleme sözleşmesi. Beacon Chain’i yaklaşık bir yıl önce başlattılar ve bu stake sözleşmesini yapıyorlar ve bu sözleşme tek yönlü. Coinleri kilitlediğinizde, bir şeyler değişene veya birleştirme gerçekleşene kadar orada kalacaklar. Baktığım diğer şey ise, Bitcoin’in borsalardan oldukça hızlı çıkması, ancak Ethereum’un borsalardan biraz daha yavaş çıkması, bu durum kısmen sözleşmeye girdikleri için gerçekleşiyor.

Temel olarak, likit olmayan bir arz oluşumuna sahipsiniz ve bu devam ettiği sürece, bu oldukça güçlü bir yükseliş değişkenidir. Demek istediğim, bu sözleşmede 8 milyondan fazla ETH var. Sanırım 9 milyona yaklaşıyoruz. Birkaç haftadır kontrol edemedim ve genel olarak bunu bir yükseliş katalizörü olarak görüyorum.”

Distribütör defteri gezgini Etherscan, kripto yatırımcılarının akıllı sözleşmede 35.43 milyar dolar değerinde 8.793.458 ETH’yi kilitlediğini gösteriyor. ETH’lerini akıllı sözleşmeye yatıranlar, Ethereum’un bir sonraki yinelemesinin doğrulayıcıları olmaya çalışıyor.

Bununla birlikte, yatırım stratejisti, kapana kısılmış ETH tokenlerinin kilidi açıldığında Ethereum’un bir satış olayı görebileceğini de belirtti.

“Bence bu bir kez birleşip, kilidi açıldıktan sonra, büyük bir likidite olayı olabilir. Bu coinlerin bazılarının oldukça büyük karları var ve bazı insanlar masadan kârları almak isteyebilir, bu yüzden birleştirmeden sonra daha belirsiz olacağım. İronik olarak, çok fazla beklentinin oluştuğu haber olaylarını satanlardan biri olabilir ve belki de bu, bir süreliğine soğumak için bir tür katalizör olabilir.”

Yükseltme, bir hisse kanıtı konsensüs mekanizmasına geçişi temsil ettiğinden, birleştirme Ethereum için oldukça beklenen bir olay. Etkinliğin 2022’nin 1. veya 2. çeyreğinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın