Nisan 15, 2022

Makro Analist: “Bitcoin Yakın Vadede..”

Makro analist Lyn Alden, yeni bir ekonomik değişkenin önümüzdeki altı ay boyunca Bitcoin (BTC) fiyatını tahmin edilmesini daha da zorlaştıracağını düşünüyor.

Kitco News kanalı yeni bir röportaj gerçekleştiren Alden, öncü kripto varlığın yakın vadedeki görünümünün, hem yüksek enflasyon hem de yüksek işsizlik oranları nedeniyle belirsiz bir konumda olduğunu düşünüyor. Alden’e göre bu tür koşulların var olduğu ekonomik bir fenomen, durgun bir piyasa ortamı yaratabilir.

Bitcoin (BTC) önümüzdeki altı ay boyunca oldukça belirsiz görünüyor. Bunun nedeni ise tarihsel olarak yükselen ve düşem PMI (Satın Alma Yöneticileri Endeksi) ortamlarına bakarsanız, Bitcoin’in boğa aktivitesinin, yükselen PMI ortamları ortasında ortaya çıktığını görebilirsiniz. Yaşanan olumlu likidite, riskli varlıklara doğru eğilimi arttırmaktadır. PMI azaldıkça aslında Bitcoin büyük problemlerle karşılaştı. Daha farklı olan şey ise Bitcoin’in daha önce hiç bu kadar büyük bir pazarda, durgun bir ortamla karşılaşmaması. Bu, tamamen yeni bir değişken.”

Makro analist, belirsizliğe rağmen Bitcoin’in hala diğer varlıklarla karşılaştırıldığında daha iyi bir yatırım olduğunu düşünüyor.

Bitcoin yakın vade

“Kesinlikle, tonlarca tedarik zinciri maruziyeti, marj basıncı, bunun gibi şeyler olan bazı şirketlerden bazılarına Bitcoin’i tercih ederim. Bir emtia gibi işlem yapmaya başlayıp başladığını göreceğiz. ”

Alden, Bitcoin ‘in güçlü temelleri nedeniyle oldukça güçlü kalacağını da düşünüyor.

“Önümüzdeki altı ay boyunca Bitcoin görünümüm aslında nötr. Volatilite beklerdim. Daha uzun vadeli planda yani temelde her şeyin hala harika olduğunu düşünüyorum.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.