LUNA 2.0’dan Korkutan Başlangıç, Fiyat %80 Değer Kaybetti!

0
LUNA 2.0'dan Korkutan Başlangıç, Fiyat %80 Değer Kaybetti!

Terra blok zincirini hayata yeniden geçirmenin bir parçası olarak piyasaya sürülen Terra (LUNA) veya daha ayırt edici adıyla LUNA 2.0, bazı kripto borsaları tarafından listelendi. Yeni Terra (LUNA), Bybit borsasında 30 dolarlık seviyelere kadar yükselse de çok sert bir düşüş yaşadı ve %80 değer kaybetti ve şimdi 6 dolarlık seviyenin de altında işlem görüyor. Yeni token fiyatındaki oynaklık nedeniyle Binance, asıl listelemeyi 31 Mayıs’a erteledi ve işlemleri şimdilik ‘inovasyon’ sayfasıyla sınırlı tuttu.

Yeni Terra blok zinciri ana ağı bugün Phoenix-1 adıyla yayına girdi. Yeni Terra blok zincirinde merakla beklenen LUNA ticareti şimdi bazı borsalarda aktif oldu ve Bybit’te 30 dolara kadar çıktı. Bununla birlikte, aynı borsada, dijital varlık kısa süre sonra ortlama %88 düşerek 3,5 dolara düştü, ardından tekrar toparlanarak 6 dolar civarına yerleşti ve bu hala yerel en yüksek seviyesinden %80’lik bir düşüşü temsil ediyor.

Aşağıdaki tablo, Bybit.com’un izniyle, ayrıca yeni LUNA’yı çevreleyen süregelen oynaklığın görsel bir ipucunu veriyor.

Binance, LUNA 2.0’ı Listelerken Temkinli Davranıyor

Sonuç olarak, yeni Terra (LUNA) dijital varlığındaki oynaklık, Binance’in onu inovasyon bölgesinde listeleyeceğini duyurmasına neden oldu. Ek olarak, LUNA/USDT ve LUNA/BUSD ticaret çiftlerinin ticareti 31 Mayıs UTC saat 06:00’ya kadar ertelenecektir.

Binance İnovasyon Bölgesi, ‘kullanıcıların artan oynaklığa sahip olabilecek ve diğer tokenlerden daha yüksek risk teşkil edebilecek yeni belirteçlerle ticaret yapabilecekleri özel bir ticaret bölgesidir.’

Ekip, yeni Terra zincirinin lansmanını aşağıdaki tweet ile duyurdu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın