Mayıs 18, 2022

LUNA Çöküşünü Öngeren Analist Uyardı: Sıra Bu Altcoin’de!

Terra’nın yaşayacağı büyük fiyat çöküşünü önceden tahmin etmesiyle tanınan popüler bir kripto trader’ı olan @AlgodTrading (Algod), şimdi de STEPN’in (GMT) aynı şeyi yaşamasını beklediğini söyledi.

Algod, Terra’ya karşı olduğunu her zaman çekinmeden göstermiş ve geçmişte de UST/LUNA mekanizmasının sürdürülemez olduğunu defalarca dile getirmişti. Ayrıca Terra’nın kurucusu Do Kwon ile LUNA fiyatlarının Mart 2023’e kadar 88 doların üzerinde kalacağına dair bir iddiaya bile girmişlerdi.

Grafiklere de bakıldığında görüldüğü gibi iddianın kazananı çoktan belli oldu ve Algod da Do Kwon’un bahsi kaybettiği konusunda kendisine yine Twitter’dan seslendi. LUNA şu anda sıfırın altında bir fiyatla işlem yapıyor.

Algod’un detaylı incelemesinin en son hedefi ise GMT oldu. Sağlıklı yaşamı ve zindeliği teşvik eden ve son haftalarda listelemeler karşısında parabolik hareketlerin keyfini çıkaran Solana tabanlı bir metaverse kripto para birimi olan STEPN, bu yıl popülaritesini oldukça arttırmıştı.

Algod: GMT kullanıcılarına çok fazla değer sağlayamayacak

Yeni paylaştığı bir Twitter thread’inde Algod, kullanıcılara çok az değer sundukları için STEPN’i (GMT) eleştirdi. Analist, platformun mekanizmasının – yani kullanıcıları yürümeleri veya koşmaları karşısında ödüllendirilmelerinin – büyük ölçüde sürdürülemez olduğunu ve muhtemelen sonunda başarısız olacağını iddia etti:

“GMT, ölecek olan bir sonraki shitcoin. Bu, 2022’nin yeni AXS’i olacak. Bu gerçekleşene kadar kısa pozisyon alacağım.

Bilgisiz alıcılara zarar vermek pahasına yürüyerek yüzlerce dolar kazanan insanlar, bu çok saçma.”

Trader, orta ve uzun vadede GMT’ye yatırım yapmaya karşı uyarıda bulunurken, token üzerinde “belli miktarda” bir kısa pozisyon almayı düşündüğünü de söyledi. Algod, oyna-kazan oyununun bu yıl yaşadığı feci düşüşüne atıfta bulunarak token’ı “bir sonraki” Axie Infinity olarak adlandırdı.

STEPN bu yıl öne çıkan bir oyuncu oldu

GMT, Nisan ayında piyasaya sürülmesinden bu yana %3000’e varan artışla bu yıl en iyi performans gösteren kripto para birimleri arasında yerini aldı.

GMT, kullanıcıları açık hava etkinliklerine katılmaları karşılığında ödüllendirerek sağlıklı yaşamı ve zindeliği teşvik eden bir metaverse kripto para birimi olan STEPN move-to-earn (kazanmak için hareket edilmesi gereken platformlar) uygulamasının iki yerel varlığından biridir.

gmt

GMT, bu yıl oldukça iyi bir performans gösterdi ve platformun Binance ve OpenSea gibi platformlar tarafından kabul edilmesi; token’ın daha geniş bir şekilde benimsenmesine izin vererek bir noktada en büyük 50 kripto para birimi arasına girmesini sağladı. GMT şu anda 840 milyon dolarlık piyasa değeri en büyük kripto para birimleri listesinde 78. sırada bulunuyor.

STEPN, bu yılın Mart ayında gerçekleştirilen lansmandan bu yana yüzde 3600 oranında patlayarak 0.11 dolardan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,11 dolara kadar yükseldi ve senenin en iyi performans gösteren altcoin’lerden biri haline geldi.

Bütün bunlara rağmen analist, platformun sürekli bir alıcı akını görmedikçe, kullanıcıları sonsuza kadar token’larla ödüllendirmeye devam edemeyeceğini belirtti.

GMT, lansmanından bu yana yüzde 1200’ün üzerinde artışla yazım sırasında 1,40 dolardan işlem görüyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.