Louis Navellier’den Korkutan Bitcoin Tahmini!

0

Bitcoin en son geçen yılın Temmuz ayı civarında 10 bin doların altında işlem görüyordu. O zamandan beri, dijital varlığın 68 bin dolar seviyesinde yeni bir ATH elde ettiğini gördük. Bitcoin bu ATH’sine ulaşmak için büyük bir benimseme ve büyüme yaşadı.

Bitcoin 10 bin dolara düşebilir

Bununla birlikte, üst düzey bir para yöneticisi olan Louis Navellier, kısa süre önce birçok kripto meraklısını korkutan şok edici bir fiyat tahmini yaptı. Ona göre, belirli bir durum olursa, amiral gemisi dijital varlığın değeri 10 bin dolara kadar düşebilir.

Navellier’e göre, amiral gemisi kripto varlığı korkutucu bir çift tepe modeli oluşturursa, Bitcoin %80’lik bir düşüş eğilimi görebilir. Çift tepe teknik analizdeki en popüler formasyonlardan biridir. En basit şekliyle aşağıdaki gibi bir desen oluşturur ve formasyon, düşüşe işaret eder.

Kaynak: icrypex

Navellier de böyle bir düşüşün yaşanabileceği görüşünde:

200 günlük hareketli ortalama olan 46.000 doların altına gerçekleşebilecek bir düşüş sarı bayrak olarak tanımlamak gerekir. Bahar aylarının en düşük seviyesi olan 28.500 doların altına bir düşüş ise, büyük bir çift tepe paterni oluşturur. Bu da 10.000 doların altında bir düşüşe işaret eder.”

Bitcoin Sadece Bir Kez 2018’de %80’in Üzerinde Düştü

Bu tahmin kripto kralı için gülünç görünse de, varlık bir zamanlar değeri Aralık 2018’de 20.000 dolar’dan düştüğünde yaklaşık %84’lük bir fiyat düzeltmesi yaşadığı için tamamen yeni bir fenomen değil.

Louis Navellier, 2.5 milyar dolarlık bir varlık yönetim şirketi olan Navellier Associates’in Kurucusu ve Başkanıdır. Bloomberg, CNBC ve Fox News gibi önde gelen medya kuruluşlarında pazar analizi yapıyor.

Ünlü isim bunların yanında  ABD Federal Rezervinin tahvil alımının Bitcoin için en büyük desteği sağlayabileceğine inanıyor.

FED bu yıl varlık alımlarını azaltıyor. Bitcoin’in de bir parçası olduğu yüksek risk içeren varlıklar bu senaryoda önemli düzeltmeler yaşayabilir. FED ne kadar zayıflarsa hem hisse senetlerinde hem de tahvillerde o kadar volatiliteye şahit olacağız. Evet, Bitcoin’in de bundan payını alması kaçınılmaz görünüyor”. Yazma sırasında, Bitcoin son 24 saatte %0,7 düştü.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın