Listede SHIB de Var: Binance.US Bu İşlem Çiftlerini Delist Ediyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in yan kuruluşu olan Binance.US, SHIB de dahil olmak üzere bazı işlem çiftlerini delist edeceğini açıkladı. İşte detaylar.

Günlük işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in yan kuruluşu Binance.US, yeni bir duyuru yaptı. Söz konusu duyuruda, Shiba Inu (SHIB) de dahil olmak üzere belirli altcoin çitlerinin “delist” edileceği; yani, borsadan kaldırılacağı bildirildi.

Alım satım faaliyetinin düşük olduğunu öne süren borsa, SHIB’ninkiler de dahil olmak üzere bazı Binance USD (BUSD) alım satım çiftlerini kaldıracak.

Borsa resmi blog gönderisinde, “Son alım satım faaliyetine dayanarak Binance.US, 29 Mart 2023 saat 20:00 PDT / 23:00 EDT’de aşağıdaki gelişmiş ticaret çiftlerini kaldıracak ve alım satımı durduracak.” ifadelerini kullandı. Delist edilecek işlem çiftleri şu şekilde:

“ADA/BUSD, ALGO/BUSD, BUSD/USD, BUSD/USDT, EOS/BUSD, LPT/BUSD, MANA/BUSD, MATIC/BUSD, NEAR/BUSD, OMG/BUSD, SHIB/BUSD, SOL/BUSD, TRX/BUSD, USDC/BUSD, XTZ/BUSD, ZIL/BUSD”

BUSD işlem çiftlerini listeden çıkarma hareketine sebep olan düşük alım satım faaliyetinin nedeni, geçen ayki Paxos-BUSD ihracı olabilir. Paxos, New York Finansal Hizmetler Departmanı’nın (NYDFS) talimatı gereğince de 21 Şubat’tan itibaren BUSD basmayı durdurdu.

Bu gelişme, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) BUSD’nin kayıtsız bir menkul kıymet olduğunu iddia eden bir Well’s Notice belgesinin alınmasıyla aynı anda gerçekleşti.

Paxos bir basın açıklamasında, BUSD stabilcoin’in en az Şubat 2024’e kadar tam olarak desteklenmeye devam edeceğini bildirdi.

Güncel piyasa hareketlerini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.