Libra Bitcoin’i 3 Yıl İleriye Taşıdı

Bitwise: Facebook’un Libra’sı Bitcoin’i ve Kripto’yu Üç Yıl İleriye Taşıdı

Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto para birimi endeks fon sağlayıcısı Bitwise 1 Ağustos’ta web sitesinde yayınlanan yatırımcılara yazdığı bir paylaşımda , Facebook’un sabit coin’inin, Bitcoin’in (BTC) ilerlemesini üç yıl hızlandırdığını açıkladı.

Libra Bitcoin’e Dikkat Çekti

Paylaşımda, Bitwise’ın küresel araştırma başkanı Matt Hougan, şirket adına şunları söyledi:

“Facebook’un Libra’sı ve Kongresi sayesinde, kripto’nun geleceğine doğru iki veye üç yılı hızlıca ileri sardık, tüm konuşmaları, tartışmaları ve müzakereleri günümüze doğru hızlandırdık.”

Firma, Libra’nın gelişimi ve Kongre ile ilgili kripto oturumlarının bir sonucu olarak, “insanlar artık kripto para birimini göz ardı edemeyeceğini fark ediyor” dedi. Yine de Bitwise, kriptoya gösterilen tüm dikkatin pozitif olmadığını ve düzenleyicilerin olabileceğini itiraf ediyor. Kriptoya odaklanmanın gelecekte olumsuz etkileri olabilir.

Şirket ayrıca, hükümetin, şimdi kriptoya dikkat çektiğinden, ICO ve düzenlemesiz borsalar gibi kripto para birimi endüstrisinin daha gölgeli kısımları üzerinde düzenleme yapmasını beklediğini belirtti. Bitwise açıklık getirdi:

“Ancak bu inceleme ve dikkat bile kripto uzun vadede iyi olacak. Yatırımcılara, düzenleyicilerin dahil olduğu güvencesini verecek ve kriptonun olgun versiyonunun geliştirilebileceği ilkeleri netleştirecektir. ”

Facebookun Libra’sının asla serbest bırakılmayacağı konusunda tartışmalar sürüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.