Aralık 28, 2021

Kripto Strateji Uzmanına Göre Bitcoin (BTC) Güçlü Bir Yükseliş Sinyali Veriyor – İşte Fiyat Hedefi

Popüler bir kripto analisti ve stratejisti Kevin Svenson, Bitcoin’in (BTC), yükseliş yönünün başlangıç ​​aşamalarında olduğunu gösteren sinyaller verdiğini belirterek, fiyat tahminini paylaştı.

67.500 takipçili YouTube hesabında bir video paylaşan Svenson, Bitcoin’in bir ‘çarpma (bump) ve ralli eğilimi’ gösteren bir ‘yukarı dönüş dip seviyesi’ sergiliyor olabileceğini açıkladı.

“Bitcoin, şu anda, destansı bir geri dönüşe sahip olduğumuz Mart 2020 COVID-19 çöküş modeline çok benzeyen bir düzende oturuyor. Bu adeta ‘çarpıp kaçan bir ters dip’.”

“Çarp ve koş ters dip modeli”, tüccarların bir fiyat trendinin sonunu ve bir diğerinin başlangıcını belirlemelerine yardımcı olmayı amaçlayan bir model. Model genellikle piyasada aşırı spekülasyon olduğunda ortaya çıkar.

Svenson, bir sonraki büyük fiyat engelinin Eylül ayından bu yana yaklaşık 53.500 dolar olan bir önceki yüksek seviyeyi geçeceğini söyledi.

“Boğalar için şimdiye kadar her şey oldukça iyi görünüyor. Hala ormandan çıkamadım ama gördüğüm şeyler hoşuma gidiyor.”

Bitcoin (BTC), yazı yazılırken bir hafta önce fiyatlandırıldığı yerden yaklaşık %9 artışla 51.231 dolardan işlem görüyor.

Svenson ayrıca parabolik” dur-ve-ters (SAR) göstergesinin” Bitcoin‘in yükseliş yönünün ortasında olduğuna işaret ettiğini düşünüyor. Analist, Bitcoin’in 2022’de tüm zamanların en yüksek seviyelerine fırlamasının muhtemel olduğunu de belirtti.

Ancak kısa vadede, Bitcoin’in önce 63.222 dolara, ardından 69.000 dolara yükseldiğini öngörüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Dailyhodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.