Kripto Patronu Uyardı: “Düzeltmeler Devam Edecek!”

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, CNBC kanalına yaptığı yeni bir açıklamada, kripto para fiyatlarının daha da düşebileceğini belirten bir öngörü paylaştı. Kripto para dünyasının “patronlarından” birisi olarak da bilinen CEO, “Yana doğru gideceğiz… Daha aşağı gidebilir miyiz? Elbette gidebiliriz” yorumunu paylaşarak, piyasalara ilişkin güncel görüşünü paylaştı.

Federal Rezerv’in “şahin tutumu” tersine çevirerek kendine gelene kadar bir süre daha “yanal harekete” devam edebileceğimizi belirten Novogratz, aşırı kaldıraçlı işlemlerin çok yüksek olması nedeniyle bir “düzeltmenin” ortasında olabileceğimiz yorumunu da ekledi.

Novogratz, Celsius, BlockFi ve Three Arrows Capital gibi merkezi kripto para şirketlerinin muazzam miktarda kaldıraca sahip olduğunu da hatırlattı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, adı geçen üç şirket, şu ana kadar devam eden piyasa çöküşünün en büyük kayıpları yaşayanlar arasında yer alıyor. Bu şirketlerin yaşadığı kırılmalar ise tüm piyasaları yaralayacak kadar geniş çapta yaşandı.

Novogratz, kaldıraç azaltma sürecinin henüz tam olarak tamamlanmadığını düşünüyor. “Bu kaldıraç azaltma yolunda yaklaşık %90 oranında tamamladığımızı hissediyorum” diye ekledi.

Tabii ki sorun, kripto paraların yeni sermayeyi çekerek fiyatları daha da yükseltebilecek bir yükseliş hissiyatından yoksun olması. Artık “enflasyon hedge” anlatısı çok işe yaramıyor, Bitcoin yeni alıcıları cezbetmek için başka bir inandırıcı hikayeye ihtiyaç duyuyor.

Novogratz, 2021’in sonlarında teknoloji ağırlıklı Nasdaq 100 ile yüksek korelasyon nedeniyle Bitcoin’in ilk çeyrekte düşük performans göstereceğini doğru bir şekilde tahmin etmişti. Ocak ayında, en büyük kripto para biriminin “çok savunmasız” olduğu konusunda da bir uyarı yapmıştı.

Bitcoin bugün erken saatlerde ortalama 21.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı ancak boğalar potansiyel bir toparlanma beklentileri konusunda temkinli olmaya devam ediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.