Kripto Para Borsaları’nın En Yoğun Çalıştığı Ülkeler

0

Dünyada kripto para borsaları her geçen gün artmakta. Geçtiğimiz yıllara göre bir hayli artış gösteren borsalar yaşamış olduğu trafik bazında da artış gösterdi. Şimdiki haberimiz dünyadaki kripto para borsalarının en yoğun çalıştığı ülkeler.

The Block tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre ise, kripto para borsalarını en çok ziyaret eden ülkeler arasında birinci olan ülke ABD %24.5’lik toplam trafiğe sahip olan ABD‘nin ardından, %10 toplam trafik ile Japonya, %6.5 toplam trafik ile Güney Kore ve %4.5 ziyaretçi oranı ile Endonezya geliyor.

Bu ilk sıralarda hem nüfusu hemde yüksek teknolojisi ile olmayan bazı ülkeler dikkat çekiyor. Örneğin Çin’de devlet tarafından kripto para borsasına erişim yasaklandığı için kullanıcılar VPN kullanarak erişim sağlıyor ve bu da o bölgedeki bilgilerin gerçekliğini azaltıyor.

Türkiye kaçıncı sırada?

Peki The Block tarafindan yapılan bu araştırmaya göre Türkiye kaçıncı sırada yer aldı. Daha önce de dünyada kripto para kullanan ülkeler arasında yapılan bir araştırma da Türkiye ilk sırada yer almıştı. Türkiye genç nüfusu kripto para birimlerinin geleceğini görmekle beraber yatırım aracı olarak kullanıyordu. Türkiye yaklaşık %2.5 trafik ile dünyada 15. sırada yer alıyor. Türkiye’nin dünyada ki uluslararası kripto para borsasına erişimi hiç de azımsanacak oranda değil.

The Block’ un bulduğu bazı tespitler ise şöyle: Dünyadaki borsalara erişim ile ülkelerin gayri safi yurtiçi hasılası arasında paralellik mevcut. Daha zengin ülkeler daha yoğun trafik oluştururken daha fakir ülkeler daha az trafik oluşturuyor.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın