Kripto Kredi Platformu Celsius Soruşturma Tehdidiyle Karşı Karşıya!

0

Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen borsalarından birisi olan Coinbase Inc. kısa bir süre önce Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yasal problemler yaşayabileceği konusunda uyarılmıştı. Coinbase’in sunmuş olduğu henüz yayınlanmamış bir stablecoin’i ödünç verme hizmeti SEC’e göre yasalara uygun değil.

Coinbase, SEC’in altı aydan uzun bir süredir bu konu hakkında taraflarına herhangi bir net cevap veremediğini açıkladı. Coinbase benzeri hizmet sunan farklı bir borsa olan Celsius, SEC tarafından soruşturmaya maruz kalabilir.

16 Eylül’de yayınlanan bir dosyaya göre Alabama Menkul Kıymetler ofisi, ABD’de popüler olan kripto para kredi borsası olan Celsius’tan bir cevap talep etti. Bu dosyaya göre Celsius’a, sunmuş oldukları tekliflerin neden devlet güvenlik yasalarını ihlal etmediğinin savunması beklediğini açıkladı.

ABD’de popüler olan Celsius borsası Teksas, New Jersey ve Alaba eyalet yetkilileri tarafından Celsius Network’ün sunmuş olduğu “Ödül Kazan” programı aracılığıyla yasaları ihlal ettiği iddia ediliyor. New Jersey eyaleti faiz hesapları işlemlerinin derhal durdurulmasını talep ederken, Teksas eyaleti ise Şubat ayında bu işlemlerin durdurulup durdurulmamasını tartışacak. Alabama eyaleti ise Celsius’tan dört hafta içerisinde bir savunma talep ediyor. Şirket cevap vermediği takdirde ise Alaba eyaleti tarafından yaptırıma tabi tutulacak.

Celsius’tan Açıklama

Celsius tarafından yapılan açıklamada ise şirketin yasalara uymadığı yönünde yöneltilen iddiaların gerçeğe uygun olmadığı belirtildi ve tüm iddialar reddedildi. “Sunmuş olduğumuz hizmetlerin yasalara uygun olması için en baştan beri ABD ve dünyadaki düzenleyici kurumlarla uyum içerisinde hareket ettik ve bundan sonra da hareket etmeye devam edeceğiz. En baştan beri yasalara bağlılık taahhüdümüzü göz önüne aldığımızda yöneltilen bu iddiaları en hızlı şekilde ele almayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Şu an için hizmetlerimizin müşterilerimizi etkileyen herhangi hiçbir değişikliği bulunmamakta. Gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz”

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın