Şubat 19, 2022

Kraken CEO’su Bitcoin Konusunda İyimser Kalmaya Devam Ediyor: “Özgürlük İçin Oy”

Kripto para borsası Kraken‘in CEO’su, Bitcoin fiyatında “hala yükseliş” beklentisinde olduğunu ve küresel ekonomik faktörlerin BTC’nin lehine çalışmaya başlayacağını söyledi.

Bloomberg Technology ile yakın tarihli bir röportajda konuşan Kraken CEO’su Jesse Powell, kripto varlığın geçen yıl 100.000 doları geçememesine rağmen Bitcoin’in fiyatı için hala olumlu bir görünüme sahip olduğunu söyledi. Powell, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Hala fiyat konusunda iyimserim. Birçoğumuz geçen yıl 100.000 doları aşacağımızı düşündük, ancak bunları tahmin edemeyeceğinizi biliyorsunuz.”

Powell, kripto için kullanım durumlarını kanıtlayan ekonomik bir ortam da dahil olmak üzere Bitcoin’in fiyatı üzerinde olumlu etkileri olan bir dizi faktöre dikkat çekti. Enflasyonun 1980’lerden bu yana tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu ve market fiyatlarının daha da büyük bir artışı yansıttığını kaydetti. Powell, dolar ve diğer ulusal para birimleriyle karşılaştırıldığında, Bitcoin’in değer deposu özelliklerinin daha çekici hale geldiğini savundu.

Ayrıca protestolara yönelik kısıtlamaların ve “meşru bağış toplama çabalarının” yatırımcıların Bitcoin’in uzun vadeli değerine inanmaları için daha fazla neden verdiğini savundu. Powell’ın yorumları, Özgürlük Konvoyu kamyoncularının aşı zorunluluğu protestocularına karşı hükümetin baskısı nedeniyle GoFundMe gibi merkezi kitle fonlaması platformları aracılığıyla fon alma mücadelelerini içeren bir Kanada skandalının ardından geldi.

“Enflasyonun %7,5’in çok üzerinde olduğunu süpermarkete gittiğimizde hepimiz biliyoruz. Bu durum diğer şeylerle birleştiğinde, örneğin protestolar üzerindeki kısıtlamalar ve -bence- meşru bağış toplama çabaları, Bitcoin için kullanım durumunun giderek güçlendiğini gösteriyor. Ve buna uzun vadede inanmak için her geçen gün daha fazla neden var.”

Powell, Bitcoin’in “gerçek dünya sorunlarını” çözmeyi başardığını ve insanlara giderek daha kısıtlayıcı bir fiat para sistemine alternatifler sunduğunu savundu.

“Bitcoin’in fiyat spekülasyonundan daha fazlası olduğunu biliyorsunuz. Hükümet tarafından veya merkezi bağış toplama platformları tarafından kapatılan bağış toplayıcılarınızın olduğu Kanada’da gördüğümüz gibi gerçek dünya sorunlarını çözüyor ve Bitcoin bunu aşıyor ve doğrudan insanlara para sağlıyor.”

Powell, Bitcoin’in “özgürlük için bir oy” olduğunu söyleyerek sözlerini tamamladı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : cryptoglobe


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.