Kahve Sektörü Blockchain Dünyasına Katıldı

0

Bir grup küresel kahve şirketi bir Blockchain platformu başlatmayı planlıyor. 2020 yılın başlarına doğru oluşturulması hedeflenen platform, IBM tarafından geliştirilen bir uygulamayı kullanarak kahve takibi amacıyla geliştirilecek.

Çiftlikten Kupaya

Çiftlikten müşteriye izlenebilirlik araçları oluşturan bir girişim olan Farmer Connect 18 Eylül’de bir duyuru yayınladı. Paylaşılan bilgiye göre şirket, IBM Food Trust Platformunu kullanarak, Jacobs Douwe Egberts (JDE) ve Smucker gibi dünyanın önde gelen kahve firmalarıyla birlikte blockchain teknolojisini kahve tedarik zincirine uyarlayacak. Teknoloji, firmaların satın aldıkları ve sattıkları kahve çekirdeklerinin kökenini ve tedarik zinciri boyunca fiyatlandırmalarını izlemelerine yardımcı olacak.

Bu yeni girişim, işlemleri izleyen dijital muhasebe sistemi, müşterilere, kahvehanenin nerde üretildiği, öğütüldüğü, ihraç edildiği, ithal edildiği gibi tüketiciye dönük ayrıntılı veriler sağlayan “Thank My Farmer” uygulamasını oluşturmak amacıyla küresel teknoloji devi IBM ile birlikte çalıştı.

Diğer katılımcılar arasında Kolombiya Kahve Yetiştiricileri Federasyonu, ITOCHU Corporation, RGC Coffee, Beyers Koffie ve İsviçre kahve ticareti şirketi Sucafina bulunuyor.

Projeyle birlikte başlangıçta yani bu yılın sonunda veya 2020 yılının başlarında 20 milyon Dolar’a kadar para kazanması planlanıyor ve bunun endüstri çapında bir girişim olduğunu söyleniyor.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın