Japonya’nın En Büyük İkinci Bankasından MoneyTap’a Yatırım

0
295

Japonya’nın ikinci büyük bankası Sumitomo Mitsui Banking Corporation (SMBC), Ripple tabanlı MoneyTap’a yatırım yaptı. Halihazırda, Fukushima Bank ve diğer bazı büyük bankalar çoktan MoneyTap’a büyük miktarda yatırım yapmış durumda.

MoneyTap uygulaması, Mart 2018’de Japonya Bankası Konsorsiyumu tarafından hayata geçirilmiş bir uygulama. Söz konusu uygulama, telefon numaralarının ya da QR kodlarının yardımıyla kullanıcılarının bankadan bankaya transfer yapmasına imkan veriyor.

Edinilen bilgilere göre Japonya’nın en büyük ikinci bankası, MoneyTap blockchain finansal çözümünün geliştirilmesinde ve benimsenmesinde kilit bir oyuncu olan diğer ortağı SBI Holding aracılığıyla MoneyTap’a yatırım yapıyor.

Sumitomo Mitsui Banking Corporation, SBI Holdings’in güçlü bir ortağı ve Japonya’nın en büyük ikinci bankacılık kurumu olarak biliniyor.

U.Today tarafından paylaşılan bilgilere göre SMBC, Japonya’daki bankacılık sektörünü geliştirmek amacıyla Blockchain’i ve DLT’yi araştırmaya başladı. Bahsi geçen yatırımında bu işin bir parçası olduğu düşünülüyor. SMBC bu yatırımın yanı sıra R3 tarafından geliştirilen Corda adlı Blockchain platformuna da kısa süre sonra yatırım yapacak. Görüşüne göre banka bu yolda ilerleme konusunda oldukça kararlı.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın