Japonya’nın Büyük Firması, Facebook’un Libra Projesine Katılmak İçin Başvurdu!

Japonya’nın en büyük finansal hizmet firmaları arasından olan ve Coincheck adında kripto para borsası olan Monex Group, Facebook’un geliştirdiği kripto para projesi Libra’ya katılmak için başvuruda bulundu.

Monex Group CEO’su Oki Matsumoto, firmalarının 2019 ikinci çeyrek döneminin finansal verilerinin açıklandığı toplantıda, Facebook’un Libra’sına katılma başvurusunda bulunduklarını dile getirdi.

Libra konsorsiyum içerisine katılabilmek için, şirketlerden 10 milyon dolara yakın paralar isteniyor. Bu konsorsiyum içerisinde, Uber, Visa, Mastercard ve eBay gibi büyük firmalarda bulunuyor. Matsumoto kendisi hakkında verdiği açıklamada “oldukça sıkı pazarlık eden birisiyim” dedi. Fakat Libra gibi bir projenin “büyük bir potansiyele sahip olduğunu” ve bu sebeple “pozitif düşünmek istediğini” belirtti.

CEO, yaptıkları başvurunun ilk olarak Ağustos ayının sonlarına doğru değerlendirileceğini ve şirketin o tarihten sonra Eylül ayına kadar bir sonuç ile karşılacağını bildirdi.

Kaynak: Coindesk

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.