Jaguar Land Rover, Blok Zinciri Yazılımı Circulor’u Üretimde Kullanacak!

Kripto para ve blok zinciri her sektörde olduğu gibi otomotiv devleri tarafından da yoğun ilgi görmeye başladı. Jaguar Land Rover blok zinciri konusunda adımlarını hızla atmaya devam ediyor.

Jaguar Land Rover’ın VC ve mobilite hizmetleri kolu Inmotion, otomotiv şirketinin teknolojiyi kendi bünyesinde kullanabilmesi için harekete geçti. Inmotion kolu, blok zinciriyle geri dönüşüm ve kaynak çıkarma sağlayan girişim olan Londra merkezli Circulor’a yatırım yaptı.

İngiltere yazılımı, müşterilerin üretim malzemelerinin nereden geldiğini ve bu kaynakların sürdürülebilir veya etik şekilde çıkarıldığını kontrol etmelerine yardımcı oluyor. Tedarik zinciri için hesap verebilme teknolojisi diyebiliriz.

Jaguar Land Rover, bu yatırım ile “ağlarındaki tedarikçilerin menşei, refahı ve uyumluluğuna ilişkin daha fazla şeffaf şekilde” malzeme tedarik etmesine izin vereceğini söylüyor.

Temel olarak teknoloji, GPS, biyometri ve QR kodlarının bir kombinasyonu ile, küresel bir tedarik zinciri boyunca başlangıçtan tedarikçiye kadar olan süreçte değerli hammaddeleri izler.

Circulor, elektrikli araç pilleri için kullanılan minarellerin izlenebilirliğini artırmak için halihazırda blockchain teknolojisini kullanıyor. Dijital süreç, uyumluluğu izlemenin yanı sıra Jaguar Land Rover’ın tedarik ağının karbon ayak izini değerlenmesine de olanak sağlayacak.

Kaynak: tech.eu

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.