İsviçre’den Yeni Kripto ve Blockchain Yasası!

0
215

İsviçre, Avrupa’nın önde gelen kripto ve blockchain merkezi olma yolunda önemli adımlar atmaya devam ediyor. Bu amaç doğrultusunda, başlangıçta mümkün olan en iyi koşulları oluşturmak için geçmişte çok sayıda yasa çıkardı. Geçtiğimiz gün ise, kripto para birimleri için kapıyı daha da açan yeni ve geniş kapsamlı bir yasayı kabul etti.

Edinilen bilgilere göre, Ulusal Konsey’den sonra, İsviçre Federal Meclisi’nin ikinci odası olan Devletler Konseyi, ezici bir üstünlük ile 42’ye 0 oyla yeni blockchain yasasını oyladı. Değişikliklerin Eylül sonunda nihai oylamaya sunulması gerekiyor ve bu oylama sadece bir formalite gibi görünüyor. Dolayısıyla yasa muhtemelen önümüzdeki yılın başında yürürlüğe girecek.

Temel olarak, Blockchain Yasası, blockchain uygulamaları için daha fazla yasal güvenlik ve daha az engel oluşturmayı, aynı zamanda kötüye kullanımı en aza indirmeyi amaçlamakta. Başka bir deyişle, yasa kripto para birimlerini ve blockchain teknolojisini ana akıma taşımak amaçlanıyor. İsviçre’deki şirketler bu yeni düzenlemeler sayesinde dijital menkul kıymet alım-satımının nasıl yapılacağını, kripto para borsaları için ne gibi standartlar belirlendiğini, yasa dışı kripto para kullanımına dair ne gibi sınırlar çizildiğini görebilecekler. Bu gelişmeler hem İsviçre için hem de kripto paraların yaygınlığı adına önemli gelişmeler.

Söz konusu bu yeni düzenlemeler İsviçre’nin kripto alanında lider konuma gelmesine ortam hazırlayabilir. Gelişmelerle ilgili olarak İsviçre Blockchain Federasyonu Başkanı Heinz Tannler şunları söyledi:

“2021’den itibaren İsviçre, dünyanın en gelişmişleri arasında yer alan bir düzenleyici çerçeveye sahip olacak.”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın