İsviçre Yeşil Işıkları Yaktı: Dünyanın İlk Kripto ETP’si Gelecek Hafta Borsaya Sürülecek

0

Dünyanın ilk kripto Borsa Yatırım Ürünü olan (ETP), önümüzdeki hafta 1,6 milyon dolarlık piyasa değerine sahip olan Avrupa’nın en büyük dördüncü borsası olan SIX Swiss Borsasında işlem görmeye başlayacak.

Kurucu ortağı ve Ceo’su Hany Rashwan olan kripto startup’ı Amun AG‘ye, geleneksel borsada bir endeks fonunu listelemek için yeşil ışık verildi.

Amun ETP, sadece menkul kıymetlere yatırım yapmakla sınırlı olacak veya dijital varlıkların kripto parasına maruz kalması için gözetim kurmak istemeyen kurumsal yatırımcılara verilecek. Ayrıca, yerel düzenleyici engeller sebebiyle şu anda kripto borsalarına erişimi olmayan perakende yatırımcılarına erişim sağlayacak. ”

Hany Rashwan Eylül ayında geri adım atmadan önce şunları söyledi: Bunu dünyanın dört bir yanındaki 23 farklı borsada ve bölgede keşfettikten sonra, İsviçre’ye yerleştik.

“İsviçre’nin temel ürünlerimiz için en iyi yargı yetkisine sahip olduğuna inanıyoruz ve ilk ürünlerimizi SIX Swiss Borsasında piyasaya sürdükten sonra, hem ek ürünler hem de ek coğrafyalar ve borsalar için ikili listeler başlatmak üzere çalışacağız. Önce bir dizin sepeti ETP‘yi başlatmayı planlıyoruz; Yatırımcıların ticarete özel kripto varlıklarından ziyade basitçe “piyasadan satın almasına” izin veren bir borsa olacak, ancak gelecekte her bir varlık için belirli izleyicileri kullanıma sunmayı planlıyoruz. ”

Fon, kripto dağılımlarını piyasa kapsayıcı sıralamasındaki performanslarına göre otomatik şekilde tahsis eder. Hisse senedi satın aldığınız zaman, piyasa yapıcılar dağıtıma göre eşit miktarda kripto satın alırlar ve güvenli saklanması amacıyla için bir bakıcıya gönderirler.

İki uzman pazarcı olan Jane Street ve Flow Traders, HODL şirketinin satıcısıyla işlem yapma endeksi ile yetkili katılımcılar olarak hareket edecekler.

Amun, SIX Swiss Exchange’de bir hisse satın alarak %75 kripto pazar payına sahip bir sepet satın aldığınız pasif yatırım için yılllık  %2,5 yönetim ücreti alır. Bu güvenlik amacıyla yapılan bir işlem olduğundan, Avrupalılar için özellikle emekli maaşları portföyüyle kriptoları etkili bir şekilde satın alabilirler.

Emeklilik fonları artık çeşitlendirme amacıyla küçük bir miktar tahsis edilebilir durumda. Bunu açıklığa kavuşturmak için güncellenen makelede, bir ETF’den ziyade bir ETP’dir açıklaması yapıldı. Bunu ele almak gerekirse ikiside benzerdir diyebiliriz, çünkü bu yasal olarak %100 teminatlı olmalı, ancak bazı küçük farklılıklar vardır.

Kaynak:Trustnodes

 

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın