Nisan 3, 2022

İş Bankası, İş Sanat Sergisi Metaverse’te Gerçekleşecek

İş Bankası İş Sanat yeni sergisinin metaverse‘te açılacağı duyuruldu. “Tablolarla Boğaziçi’nde Bir Gezinti” isimli serginin hangi blokzinciri kullanacağı da belli oldu. İşte iş Bankası’nın tercih ettiği blokzincir.

Metaverse artık dünyanın en popüler kavramlarından birisi olduğu artık bir gerçek. Hal böyle olunca ülkemizde de bu konuda adımlar atılmaya başlandı. Bu konuda daha önce bir reklam deneyimi de olan İş Bankası, bu deneyimi geliştirmek için metaverse sanat sergisi açmaya hazırlanıyor. 1940’lı yıllardan bu yana oluşturulan zengin resim koleksiyonuna ev sahipliği yapacak binanın restorasyonu Beyoğlu’nda devam ederken, İş Sanat bir NFT sergisi de açacak.

“Tablolarla Boğaziçi’nde Bir Gezinti” adı taşıyan sergi, popüler blokzincir Decentraland platformunda yer alacak. Sergide, İş Bankası Resim Koleksiyonu’nda yer alan Hikmet Onat, Şeref Akdik, Zeki Faik İzer, İbrahim Safi, Bedri Rahmi Eyüboğlu gibi usta isimlerin de eserleri yer alırken. Serginin teması İstanbul’un mavilikleri ve kıyıları olacak.

Ön Gösterim Davetiyeleri Dağıtımda

Eğer ön gösterime özel olarak bir NFT davetiye istiyorsanız üstteki tweette yer alan sayfaya ulaşabilir ve davetiyeyi cüzdanınıza aktarabilirsiniz. NFT davetiye dağıtımı 4 Nisan’a kadar sürecek. İş Bankası, serginin 5-7 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirileceği açıklandı. NFT davetiyelerin akıllı kontratlarda kullanımı ile yalnızca bin adetle sınırlandırıldığı da belirtildi. Ön gösterim sonrasında ise sergi 8-20 Nisan tarihleri arasında herhangi bir davetiye aranmaksızın sürdürülecek. İş Bankası sergiyi şu sözlerle tanıttı:

“Tablolarla Boğaziçi’nden Bir Gezinti” Metaverse evreninde tasarlanan bir resim sergisidir. İş Sanat tarafından hazırlanan ve teknolojik kurgusu Türkiye İş Bankası ile Banka’nın teknoloji iştiraki Softtech’in Türkiye ve Çin’deki inovasyon merkezleri işbirliğinde tamamlanan sergide, 1940’lardan bu yana oluşturulan zengin resim koleksiyonundan ayrıcalıklı bir seçki sunuluyor. Banka’nın Beyoğlu’ndaki tarihi binasında Prof. Dr. Gül İrepoğlu’nun kurucu küratörlüğünde oluşturulacak Resim Müzesi’nin ilk süreli sergisi olması planlanan İstanbul resimlerinden “tadımlık” bir seçki, teknolojik yenilikler marifetiyle izleyicisiyle buluşuyor.”

iş bankası

Sergide aynı zamanda arttırılmış gerçeklik (AR) teknolojisinin de kullanıcılacağı belirtildi. Bu teknoloji sayesinde sergilenen NFT eserlerin fiziki ve dijital deneyimi birleştirilecek ve kullanıcı deneyimi arttırılacak. Sergi, Softttech Türkiye ile Çin’de yer alan bir inovasyon merkezi iş birliğiyle dijital hale getirildi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.