InvestAnswer’tan Dikkat Çeken Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) Analizi!

Popüler bir kripto analisti, Ethereum (ETH) için “risk-ödül” potansiyelini inceledi, ikinci sıradaki kripto varlığı üç hafta önceki dramatik satıştan toparlanmasını sürdürüyor.

Yeni bir strateji oturumu yayınlayan finansal eğitim YouTube kanalı InvestAnswers, ETH’nin yukarı ve aşağı potansiyelini belirlemek için destek ve direnç seviyelerinin bir karışımını içeren bir Ethereum grafiğini paylaştı.

InvestAnswers analistine göre:

“Tüm zamanların en yüksek seviyesine geri dönmek için %60’lık bir boşluk, düşük seviyelere ise yalnızca %20…”

Ethereum, 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.878 dolara ulaştı. 24 Ocak’ta aylık en düşük 2.204 dolardan %32.7 arttı ve şu anda 3.022 dolardan işlem görüyor.

Analist sözlerini: “Hala her şeyin ETH üzerinde çalıştığına inanıyorum. Bu bir canavar ve katman-2’ler onlara çok yardımcı olacak…” cümlesiyle tamamladı.

Bence ETH yavaş yavaş oradaki diğer katman-1’lerden bazıları tarafından kemirilecek ancak ETH platformunun üstündeki katman-2’lerde de bazı heyecan verici şeyler yaşanmaya devam ediyor.

InvestAnswers sunucusu, en iyi kripto varlığı Bitcoin (BTC) için neler olduğuna da değindi, analist, Mart ayının geleneksel olarak BTC için zor bir ay olduğunu belirtti.

“Bitcoin tipik olarak Mart ayında 10 üzerinden 8,5 kez kan kaybediyor… Mart sert geçebilir, elimizde Fed toplantısıyla ilgili şeyler var… Bazı küresel huzursuzluklar var. Ayrıca, tüccarlar beklentilere göre ticaret yapıyorlar, bu nedenle Bitcoin pazarında biraz yumuşaklık olabilir.

Ancak, tüm kötü haberler Şubat ayında çıkarsa, Mart ayı olumlu olabilir. Örneğin 2021’e bakın, aslında güzel bir ay geçirmiştik.”

Analist, gelecek ay neler olabileceğini öngörmek için Bitcoin’in 2013’e kadar uzanan tarihsel getirilerini aylara göre ayıran bir tabloyu inceledi.

“%30 artışla olumlu bir 2021 geçirdik. Ayrıca 2019’u %7 ve 2013’ü %172 artırdık. Her şey yolunda, ancak tipik olarak Bitcoin için en kötü tarihi aylardan biri, bu yüzden dikkatli olmamız gerekiyor. 2021’de de öğrendiğimiz şey, işlerin göründüğü gibi olmadığı ve kalıpların tekrarlanmadığı.”

Yazma sırasında, Bitcoin 43.566 dolardan işlem görüyor ve arka arkaya 10. günde de 40.000 dolar eşiğinin üzerinde kalmayı başardı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.