İngiltere Merkez Bankası Başkanından, Dijital Para Açıklaması

İngiltere Merkez Bankası başkanı Andrew Bailey Pazartesi günü İngiltere merkez bankasının dijital para birimi ile ilgili yaptığı çalışmalar hakkında konuştu.

Bloomberg tarafından hazırlanan bir rapora göre Bailey, Pazartesi günü düzenlenen bir web semineri etkinliğin de öğrencilerle bir araya geldi ve dijital para birimi sistemini tartıştı. Bailey, “Bank of England olarak dijital para birimi oluşturmalı mıyız sorusuna bakıyoruz. Ödemelerin ve toplumun doğası üzerinde büyük etkileri olduğu için bakmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bank of England, dünya genelinde kendi para birimlerinin tamamen dijital versiyonlarını oluşturup oluşturmayacağını düşünen bir dizi merkez bankası arasında yer alıyor. Bailey seminer sırasında dikkat çeken şu ifadeleri kullandı:

“Bence birkaç yıl içinde bir tür dijital para birimine doğru yöneleceğiz.”

Bu yılın başlarında, İngiltere Merkez Bankası’nın Başveznedarı Sarah John’da, merkez bankalarının dijital para birimlerini araştırmasının “çok önemli” olduğunu söylemişti. John ayrıca, İngiltere’nin ve diğer ülkelerin merkez bankalarının bu konuda “kucaklayıcı” bir yaklaşım sergilemesi gerektiğini düşünüyor.

Merkez bankası dijital para birimi geliştirme konusunda bazı ülkeler çoktan çalışmalarına başladı. Yakın zamanda İngiltere’yi de bu ülkeler arasında görmek, sürpriz olmaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.