ING’den Büyük Kripto Para Anketi! Türkiye Kripto Paralar Hakkında Ne Düşünüyor?

0

ING, Avrupa vatandaşlarının kripto paralar hakkındaki görüşleri hakkında bir anket düzenledi. Ankette Türkiye’yle ilgili ilgi çekici bilgilere ulaşmak mümkün.

ING toplamda 15 farklı ülkeden 15 bin kişinin katıldığı bir anket düzenledi. Fakat düzenlenen bu ankette çok fazla kişinin kripto paralar hakkında yeterince bilgiye sahip olmadığı gözüküyor.

Bilgi Yetersizliği

ING tarafından yapılan anketi incelediğimiz açık bir şekilde gözüküyor ki insanların çoğunluğu hala kripto paralar hakkında yeterli bilgiye sahip değil.

FintechFutures’e göre ankete katılım sağlayan vatandaşların yaklaşık yüzde 73’ü kripto paraların belli bir merkez tarafından yönetildiğini düşünüyor veya kripto paraları kimin yönettiğini bilmiyor.

ING’nin büyük ekonomistlerinden Teunis Brosens, kripto paraların daha fazla tanınması için regülasyonlara ihtiyaç oluduğunu söylüyor ve Brosens’in  açıklamalarına bakacak olursak kripto para sektörünün daha güçlü bir geleceğe sahip olabilmesi için sektörün bir şekilde regüle edilmesi gerektiğini düşünüyor.

Yazar Glen Goodman ise kripto paraların hala yeteri kadar kullanışlı olmadığını belirtiyor. Googman’a göre halkın çoğunluğunun bilgisiz olmasının başlıca sebebi

“Kripto paralar çoğunluk trafından kabul görmedikleri sürece, o özel “uygulama” geliştirilmediği sürece kripto paralar halkın gözünde önemsiz ve kullanışsız kalacaklar.”

Türkiye

Türkiye’deki vatandaşların kripto paralar hakkında bilgisi diğer ülkelere göre daha fazla olduğu söylenebilir. ING’nin önceden düzenlediği anketlerde açık bir şekilde belli oluyor.

Bu yeni ankete göre ise Türkiye’deki vatandaşların yüzde 63’ü  bankalardan kripto para hizmeti almak istiyor. Yine yüzde 63’lük bir kısım ise kripto paraların güçlü bir geleceğe sahip olduğunu düşünüyor.

Goodman, Türkiye’deki vatandaşların kripto paralar hakkında nedene bu kadar olumlu yaklaştıklarını değerlendirdi ve bunun sebebinin ekonomik durumla alakalı olduğunu söyledi. Kendisinin açıklamalarına bakacak olursak Türkiye halko “Türk Lirası’nın geleceğinden endişe duyduğu için” kripto paralara olumlu yaklaşma durumunda.

 

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın