ING’den Büyük Kripto Para Anketi! Türkiye Kripto Paralar Hakkında Ne Düşünüyor?

ING, Avrupa vatandaşlarının kripto paralar hakkındaki görüşleri hakkında bir anket düzenledi. Ankette Türkiye’yle ilgili ilgi çekici bilgilere ulaşmak mümkün.

ING toplamda 15 farklı ülkeden 15 bin kişinin katıldığı bir anket düzenledi. Fakat düzenlenen bu ankette çok fazla kişinin kripto paralar hakkında yeterince bilgiye sahip olmadığı gözüküyor.

Bilgi Yetersizliği

ING tarafından yapılan anketi incelediğimiz açık bir şekilde gözüküyor ki insanların çoğunluğu hala kripto paralar hakkında yeterli bilgiye sahip değil.

FintechFutures’e göre ankete katılım sağlayan vatandaşların yaklaşık yüzde 73’ü kripto paraların belli bir merkez tarafından yönetildiğini düşünüyor veya kripto paraları kimin yönettiğini bilmiyor.

ING’nin büyük ekonomistlerinden Teunis Brosens, kripto paraların daha fazla tanınması için regülasyonlara ihtiyaç oluduğunu söylüyor ve Brosens’in  açıklamalarına bakacak olursak kripto para sektörünün daha güçlü bir geleceğe sahip olabilmesi için sektörün bir şekilde regüle edilmesi gerektiğini düşünüyor.

Yazar Glen Goodman ise kripto paraların hala yeteri kadar kullanışlı olmadığını belirtiyor. Googman’a göre halkın çoğunluğunun bilgisiz olmasının başlıca sebebi

“Kripto paralar çoğunluk trafından kabul görmedikleri sürece, o özel “uygulama” geliştirilmediği sürece kripto paralar halkın gözünde önemsiz ve kullanışsız kalacaklar.”

Türkiye

Türkiye’deki vatandaşların kripto paralar hakkında bilgisi diğer ülkelere göre daha fazla olduğu söylenebilir. ING’nin önceden düzenlediği anketlerde açık bir şekilde belli oluyor.

Bu yeni ankete göre ise Türkiye’deki vatandaşların yüzde 63’ü  bankalardan kripto para hizmeti almak istiyor. Yine yüzde 63’lük bir kısım ise kripto paraların güçlü bir geleceğe sahip olduğunu düşünüyor.

Goodman, Türkiye’deki vatandaşların kripto paralar hakkında nedene bu kadar olumlu yaklaştıklarını değerlendirdi ve bunun sebebinin ekonomik durumla alakalı olduğunu söyledi. Kendisinin açıklamalarına bakacak olursak Türkiye halko “Türk Lirası’nın geleceğinden endişe duyduğu için” kripto paralara olumlu yaklaşma durumunda.

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.