Gözlerden Kaçan İki Altcoin, 2023’ün Parlayan Yıldızı Olabilir!

Uzmanların görüşü ve verilere göre iki altcoin 2023 yılının parlayan yıldızı olmak istiyor. Bu iki projenin bu iddiasının arkasında ise blockchain dünyasında yer alan sorunlara ‘gerçek’ bir çözüm sundukları iddiası var.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Chainlink (LINK) ve Polygon (MATIC) on-chain verilere göre hali hazırda büyüme gösterdi. Bu büyümenin 2023 yılında güçlü bir artışı tetiklemesi beklentiler arasında.

Nitekim bu popüler iki projeye ek olarak gözlerden kaçan iki farklı altcoin de 2023 yılının en iddialı adayları arasında.

Optimism (OP)

Ethereum (ETH), 2022 yılı boyunca yaptığı güncellemeler ile geleceğin en güçlü projelerden bir tanesi olduğu aşikar. Ağ, Eylül ayında The Merge ise hisse kanıtı konsensüs mekanizmasına geçerek büyük bir adım attı. Altcoin yakın zamanda The Surge güncellemesini de gerçekleştirecek.

The Surge, altcoinin ölçeklenebilirliğini ve kapasitesini artırmayı amaçlıyor. Sonuç olarak; ağ, saniyede 100.000’e kadar işlem gerçekleştirmeyi vaat ediyor. Yükseltme ayrıca Ethereum ağında bilgi kaydetme maliyetini de azaltacaktır.

The Surge hard-fork’u gerçekleşene kadar ağdaki verilerin sıkıştırılması kritik bir detay. Bu sorunu çözen en popüler proje ise Optimism.

Ethereum Katman-2 projesi olan Optimism, daha düşük ücretler ve daha hızlı işlemler vaat ediyor. Buna ek olarak lider altcoin Ethereum için güvenlik de sağlıyor.

Proje hali hazırda oldukça güçlenmiş ve tanınmış olsa da 2023 yılında etkisini genişletebilir.

The Graph (GRT)

API kullanımı günümüz bilişim dünyasının en önemli konularından biri. Yazılımları, sistemleri ve uygulamaları birbirine bağlayan API’lar, blockchain ve altcoin dünyası için de oldukça önemli.

Büyük yararlılığına rağmen API’larla ilgili en büyük problem belirli bir merkeze bağlı olması. Eğer bu merkezi sunucu bir sadırıya uğrayacak veya hata verecek olursa uygulamalar da işlevsiz hale gelecektir.

Bu merkezi sorunu çözmeye odaklanan The Graph, alt grafikler olarak adlandırılan merkezi olmayan API’lar oluşturmaya yardımcı oluyor. Chainlink’in merkezi olmayan oracle’lar sunarak DeFi ekosistemi için önemli hale gelmesi gibi, The Graph de aynı sektör için çok fazla potansiyel gösteriyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.