İflas Etmişti: Celsius Kurucusu Milyonlarca Dolar Çekmiş!

0
İflas Etmişti: Celsius Kurucusu Milyonlarca Dolar Çekmiş!

Financial Times tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre, Celsius Network‘ün kurucusu Alex Mashinsky, kripto para birimi borç veren müşterilerinin hesaplarını dondurup piyasada büyük bir şok dalgası yaratmadan önce vergi ödemek için platformdan 10 milyon dolar çektiği tespit edildi.

Raporla birlikte ortaya çıkan bu gerçek, son birkaç ay içerisinde itibari yerle bir olan Alex Mashinsky için çok daha büyük problemlerin başlangıcı olacak. Mashinsky, yaşanan tüm olaylardan önce kripto para dünyasının etkili isimlerinden birisiydi.

Raporla birlikte ortaya çıkan en önemli soru ise şu, Mashinsky söz konusu 10 milyon doları çekmeden önce müşterilerin hesaplarının dondurulup dondurulmayacağına dair bir bilgiye sahip miydi? Yani Mashinsky bu çekimi planlı bir şekilde mi yaptı?

Mashinsky’nin bir sözcüsü, platformda dondurulmuş 44 milyon dolar daha olduğunu iddia ediyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, önde gelen kripto para kredi şirketlerinden biri olan Celsius Network, Haziran ayının başında aniden para çekme işlemlerinin askıya alındığını duyurmuş ve bir şok etkisi yaratmıştı. Sadece bir ay sonra şirket iflas koruması için başvuruda bulunan şirket işleri çok daha karmaşık hale getirmişti. Şirketin bilançosunda 1,2 milyar dolarlık bir boşluk olduğu ortaya çıktı.

Genel olarak Celsius’un Haziran ayında meydana gelen piyasa çöküşünün en büyük zayiatlarından biri olduğuna inanılsa da, Vermont düzenleyicileri son zamanlarda firmanın uzun süredir mali durumu hakkında sektörü yanılttığını öne sürdü ve büyük bir soru işareti daha oluşturdu. Mashinsky, şirketin geçen yıl kârlı olduğunu iddia etse de, mali durumu şirketin yatırımcıları tarafından net bir şekilde bilinmiyordu.

Yaşanan tüm bu sorunlar doğal olarak yerel token CEL’in fiyatının çakılmasıyla sonuçlandı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın