İddia: İngiliz Bankası TSB, Bu Kripto Borsalarına Yasak Getirebilir!

0

Bir İngiliz bankasının, beş milyondan fazla müşterisinin kripto para birimlerine erişimini engelleyeceği bildiriliyor. TSB Bank, konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara göre kripto para dolandırıcılıkları hakkında endişe duyuyor. Banka, dolandırıcıların çoğalmasına izin veren “düşük güvenlik standartları” nedeniyle endişe duyduğu iki borsa olarak Kraken ve Binance’i özellikle belirtti.

Yeni bir rapor, İngiltere’de uygulanması halinde 5.4 milyona yakın müşteriyi etkileyecek yeni sert önlemlerin gündemde olduğunu ortaya çıkardı. İngiliz gazetesi The Times’ın raporu, bankanın kripto alımlarını engelleyeceğini çünkü “dolandırıcıların zayıf güvenlik kontrolleri nedeniyle e-cüzdan kurmasına ve insanların parasını çalmasına izin verildiğine inandığını” iddia ediyor.

TSB, özellikle dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance ile ilgileniyor. Rapora göre TSB, Binance kullanıcılarından 15 Mart-15 Nisan tarihleri ​​arasında en az 849 dolandırıcılık şikayeti aldı. TSB, sorunları çözmek için borsayla iletişime geçmeye çalıştığında, Binance’in işbirliği yapmayı reddettiği bildirildi. Ancak borsa iddiaları yalanladı. Bankanın güvenlik ekibinden hiç iletişim talebi almadığını söyledi.

TSB, dünyanın en uyumlu borsalarından biri olmakla övünen Kraken’i de radarına aldı. Kraken, dünyadaki en yüksek euro-kripto borsası hacmine sahip ve bölgedeki en büyük kripto borsası olarak tanımlanıyor. Borsa, CEO ve kurucu ortağı Jesse Powell’a göre önümüzdeki 18 ay içinde halka açılmayı planlıyor.

Dolandırıcılık suçlamalarına yanıt olarak, borsanın küresel uyum başkanı Steven Christie iddiaları reddetti:

“Kraken’in dolandırıcılık olaylarıyla ilgili yardım çağrılarına yanıt vermediği iddiasını şiddetle reddediyoruz. Kraken, yalnızca 2020’de kolluk kuvvetlerinden gelen 1000’den fazla farklı talebe yanıt verdi. Kraken, kolluk kuvvetleriyle tam uyum içinde çalışır.”

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın