IBM World Wire Ödeme Ağı İle Blockchain Dünyasına Girdi

0

IBM, banka ve bankacılık dışı finans şirketleri için ödemeler ve döviz alımlarını desteklemek için yeni bir küresel ödeme ağı olan World Wire ile Blockchain dünyasına giriş yaptı. IBM, buna ödeme sistemlerinin yeniden yapılmasında radikal bir revizyon olduğunu söylüyor. 

Mevcut ödeme ağları birbirleriyle bağlantı kurmuyor ve birlikte çalışamıyor olsa da, yeni World Wire ağı açık ve para birimleri arasında ayrım yapmayan bir ağ. Ürün, çeşitli dijital varlıkları kullanıp gerçek zamanlı bir yerleşim sağlıyor. Bu Blockchain ağı, düzenlenmiş finansal kurumlar için yapılmıştır.

Katılımcıların uzlaştırma için farklı dijital varlıklar arasından dinamik şekilde seçim yapmalarına izin verirken, tek bir birleşik ağ üzerinde ödemeler mesajlaşma, temizleme ve uzlaştırma işlemlerini entegre eden türünde ilk olan Blockchain ağıdır.

IBM’in oluşturduğu World Wire Blockchain ağı, döviz, sınır ötesi ödemeleri ve havele işlemlerini optimize ediyor ve hızlandırıyor. World Wire, 72 ülkede 47 para birimi ve 44 bankacılık uç noktasıyla ödeme yerlerine olanak sağlamış.

IBM yaptığı bu ağlar ile aktif olarak ağlarını büyütüyor ve ücretsiz şekilde ağa katılım izni veriyor.

 IBM’in Blockchain ve dijital para birimleri Başkanı olan Jesse Lund bu konuda şu sözleri söyledi: “Küresel finansal altyapının son 50 yıldır değişmediği belli ve bunun önündeki en büyük engellerden biri değişim korkusu”. Ancak şimdi bankalar değişmeye başladı ve yenilikçi olmaya çalışıyorlar.

Lund konuşmasında, IBM, finansal kuruluşların birbirleriyle etkileşim içinde olup işlem yapmaları için ağ oluşturdu. ” IBM bir banka olma çabasında değil ancak ağ işlemi sağlamaya devam edecek.” sözlerini söyledi.

Bazı pazarlardaki yasal kısıtlamalarında bir endişe yarattığını ancak yasal düzenlemelerle etkileşim içinde olduklarını belirtti.

IBM, World Wire blockchain ağını Singapurda düzenlenen Fintech ve ödeme çözümleri konulu Asia Money 20/20 konferasında sundu. Bradesco, Bank Busan, Kore Wonu, Rizal Ticari Bankacılık Şirketi ve Brezilya Reali Stable, World Wire’a kendi paralarını vermek amacıyla niyet mektupları imzaladılar.

World Wire da dahil olmak üzere altı uluslararası banka, geleneksel muhabir bankacılığının karmaşıklığı yerine, para transferlerini noktadan noktaya yapan Stellar ağını kullanıyor.

 Kaynak:financialexpress

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın