IBM Ve Azeri Merkez Bankası’nın Blockchain Geliştirme İşbirliği Onaylanmadı! Yerel Medya Raporu

0

IBM ve Azerbaycan Merkez Bankası’nın ülkenin ekonomisi için blok zinciri teknolojisinin uygulanması konusunda işbirliği yapacakları bildirildi, Orta Asya odaklı Trend Haber Ajansı raporları 9 ekim.

Trend Haber Ajansı, bir İngilizce platformunun yanı sıra Azerbaycan, Rus, Türk ve Farsça’da özel haber platformları ile Kafkasya, Hazar bölgesi ve Orta Asya’yı kapsayan kurulmuş bir haber servis sağlayıcısıdır. Ajans, Azerbaycan Merkez Bankası Bilgi Teknolojileri Dairesi müdürü Farid Osmanov’un, bugün ki Azerbaycan’ın Azerbaycan-Almanya İş Forumu’nun Enerji ve Bilgi Teknolojileri Bülteni’nde dijital dönüşümüne ilişkin beş yıllık programının haberlerini yayınladı.

Farid Osmanov merkez bankasının IBM ile özellikle blockchain konusunda işbirliği yapacağını ve dönüşüm programının “oldukça büyük” olacağını ve iki yönde çatal olacağını söyledi.

“İlk talimat, dijital dönüşüm planlarına karşılık geliyor. Bu girişim, ülke ekonomisinin ve bankacılık sektörünün gereksinimlerini ve ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan beş yıllık bir plan çerçevesinde uygulanacak.”

Ortaklık için ikinci hareket, bir dijital tanımlama sisteminin, Trend Haber Ajansı raporlarının geliştirilmesidir. Osmanov, girişimin “yaklaşık” 10 ticari banka ve 15 hükümet ajansının işbirliğini içerdiğini belirtti.

IBM, daha önce benzer büyük ölçekli bir kurumsal blok geliştirme geliştirme girişimi üzerinde işbirliği yapmıştır. Bu Temmuz ayında, teknoloji devi Avustralya hükümeti ile savunma ve ev işleri de dahil olmak üzere federal bölümler arasında veri güvenliğini ve otomasyonu iyileştirmek için blok zinciri ve diğer yeni teknolojileri kullanmak için beş yıllık 1 milyar dolarlık (740 milyon $) bir anlaşma imzaladı.
Kaynak:cointelegraph

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın