Mart 23, 2022

Hukuk Uzmanı Açıkladı: XRP Davasında Uzlaşmaya Ne Kadar Zaman Kaldı?

Avukat ve kripto hukuku uzmanı olan Jeremy Hogan, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple aleyhinde açtığı davada bir anlaşmanın oldukça yakında olabileceğini düşünüyor.

Aralık 2020’de SEC, şirketin XRP‘yi kayıt dışı bir menkul kıymet olarak sattığını iddia ederek Ripple’a karşı bir dava açtı ve düzenleyici bugün bile hala bu iddialarını sürdürüyor. Düzenleyici ayrıca Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve şirketin kurucu ortağı Chris Larsen’e karşı da bireysel suçlamalarda bulundu.

Federal yargıç Sarah Netburn, SEC’e, Komisyonun Kurumsal Finansman Bölümü eski müdürü William Hinman’ın 2018’de yaptığı konuşmayla ilgili tüm taslakları ve e-postaları teslim etmesini emretti. Konuşmada Hinman, Ethereum’un (ETH) bir menkul kıymet olmadığı şeklinde bir açıklamada bulundu. SEC ise, kendi iç belgelerinin davayla alakasız olduğunu iddia ederek bu belgelerin ifşa edilmesine karşı mücadele ediyor.

Ripple ise bu hafta bu iddiaya itiraz etti:

“SEC’in kendi Kurumsal Finansman Bölümü Direktörü, büyük ölçüde benzer bir dijital varlığı (ve hatta belki de XRP’nin kendisini) analiz edip, menkul kıymet olmadığı sonucuna vardı. Bu yüzden düzenleyici, mahkeme heyetine karşı; Bay Garlinghouse ve Bay Larsen’ın alıcılarının XRP’yi ortak bir girişime yapılan bir yatırım olarak gördüğünü fark etmemek konusunda pervasız davrandıkları iddasında bulunamaz.”

Hogan, Ripple’ın argümanının bu bölümünü vurguluyor ve Hinman e-postaları yayınlanırsa bir anlaşmanın gerçekleşeceğini tahmin ediyor.

“John Deaton bunu aylar önce söyledi – bu e-postaların teslim edilmesi emredilirse, kısa süre sonra bir anlaşma yapılacaktır.”

Avukat şöyle açıklıyor:

“Genel olarak konuşursak, anlaşma büyük olasılıkla keşif kapandıktan sonra ve Özet Karar brief’leri dosyalanmadan önce gerçekleşir. Henüz keşifle işimiz bitmedi (ama neredeyse birmek üzere) ve görünüşe göre özet karar brief’leri de Mayıs veya Haziran’da dosyalanacak.”

Davada XRP sahiplerini temsil eden bir avukat olan John Deaton da Twitter’da Hinman belgelerinin yayınlanacağını tahmin ettiğini belirtti.

“J. Netburn e-postaların teslim edilmesini emrederse, ki yapacağına inanıyorum, SEC’in J. Torres’e temyiz başvurusunda bulunmak için 10 günü var. J. Torres, J. Netburn’ü onaylarsa, SEC davayı birkaç ay geciktirmek için Birleşik Devletler Temyiz Mahkemesi İkinci Dairesine gidebilir veya temyiz başvurusunda bulunmayı deneyebilir. Ancak, bir anlaşmanın gerçekleşmesi için zaman daralıyor “

XRP son 24 saatte yaklaşık yüzde 3’lük bir düşüşle yazım sırasında 0,82 ABD dolarından işlem görüyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.