Haftanın Kazananlarında Süper Beşli: DOGE, NANO, ETC, VET, NEO Kritik Seviyeler

0

Haftanın en çok kazananlar listesinde önemli gelişmeler yaşandı. Geçtiğimiz haftayı güzel yükselişler gören varlıklar olsa da Bitcoin’in anlık çöküşü birçok altkoinde de çöküşe neden oldu. Buna rağmen yükseliş gören varlıklar da mevcut.

  1. Dogecoin (DOGE)- %567
  2. NANO- %181
  3. Ethereum Classic (ETC)- %163
  4. VeChain (VET)- %120
  5. NEO- %100

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin spekülatif bir şekilde aniden yükselişe geçti. Hafta başında 0,070 dolardan kırılma gören varlık hızlı bir ivme ve taleple karşılaştı. DOGE %600’e dayanan sıçrayışıyla gözleri tekrar üzerine çekmeyi başardı. Bu da rekor seviyesi 0,45 dolara yükselmesiyle sonuçlandı. Şaka amacıyla ortaya çıkmasına rağmen Elon Musk, Snoop Dogg gibi isimlerin de desteğini görmesi popülaritesini arttırmıştı.

Kaynak: Tradingview DOGE/ USDT

Doge Artışı Sürüyor

DOGE, BTC düşüşlerinin de etkisinin olduğu bir geri çekilme yaşasa da haftanın kapanışına yakın fiyat 0,25 dolar bandında desteklenerek yükselişini devam ettirdi. Şu an 0,40 dolar seviyesinde yer alıyor ve yükselişin devamını destekliyor. Ayrıca bir Reddit grubunun öncülüğünde başlatılan 20 Nisan Doge Günü, fiyatta bir hareketlilik gelmesi spekülasyonlarını sosyal medyada arttırdı.

DOGE için alt destek noktalarında 0,372 dolar 0,315 dolar yer alıyor. Bir düşüş anından bu seviyelere geri çekilmesi muhtemel. Ancak rekor seviyeyi test etmesi Boğaların istediği 0,50 dolar seviyesine götürme ihtimalini yüksek tutuyor. Bir sonraki hedefi 1 dolara hızlı bir hareket söz konusu olabilir.

NANO

Şubat ayında görülen artıştan bu yana uzun süreli konsolide halinden güçlü bir sıçrama yakalayan NANO %180’in üzerinde yükselerek 14,5 dolara dayandı. Fiyattaki bu artış yüksek bir talep ekranı gördü. Artışlar son 6 ay baz alındığında neredeyse %1000’lik yükseliş gösteriyor. Bu durum NANO için bekleyişi bekleyen yatırımcıların varlığını da belirtiyor.

Kaynak: Tradingview NANO/ USDT

NANO Sürecin Devamını Bekliyor

NANO geri çekilmesini şu an için 9,30 dolarda durdurmayı başardı. Haftalık kapanış sonrası başlayan düşüş etkisinin desteklenmesi tam olarak doğrulandığı söylenemez. Bu durumda beklenen destek seviyeleri 8,72 dolar ve 7,16 dolarda güçlü bir arayışa girecektir. Yükselmesi durumu netlik kazanmadı. Ancak 10,91 dolar direncinin kırılması varlığı yeni bir yükseliş dalgasına sürükleyebilir. Sonraki direnç seviyelerinde 12,26 dolar 14,45 dolar ve 19 dolar hedefleri yer alıyor.

Ethereum Classic (ETC)

Ay başından bu yana kademeli artışlarla zemin hazırlayan Ethereum Classic (ETC) beklediği artışı 12 Nisan’da görünen kırılmayla gördü. Son hafta içerisinde %163’lük artış fiyatı rekor seviyesi 49,8 dolara yükseldi.

Kaynak: Tradingview ETC/ USDT

ETC Düşüşü Devam Edebilir

Varlık geri çekilmeye maruz kaldı ve fiyat 30,9 dolar desteğinde keskin bir dönüş yaptı. Fiyatı bir yükselme evresine günün erken saatlerinde girmeye çalışsa da düşüşün önüne geçemedi. Fiyat tekrar 30,9 desteğine ilerliyor ve düşüş riski hala sürüyor. Alt destekler noktalrında güçlü görünün 27 dolar seviyesi yer alıyor. Bu da derin geri çekilmeler anlamına geliyor. Direnç noktalarında ise 38,2 dolar ve 42,7 dolar alanı yer alıyor.

VeChain (VET)

Son 3 ayda %400’ün üzerinde ve son haftasında %120 artış yakalayan VeChain 0,278 dolarla rekor seviyesine ulaştı. VET fiyatı günlük harekette artış görmeye hedeflese de geri çekilme %38,2 düzeltmesi 0,23 doları hedefledi. Daha sonraki seviyelerde 0,196 ve 0,17 dolar seviyeleri yer alıyor.

Kaynak: Tradingview VET/ USDT

NEO

Piyasa sıralamasında 21. Sırada yer alan ve geniş bir değere sahip olan NEO %100’ün üzerinde artış yakaladı ve haftalık kapanışta 120 dolar bandına geçiş yaptı. NEO en son bu seviyelere 2018 yılında ulaşmıştı. 2018 yılı zirvesi olan ve ATH seviyesi 199 dolarlık rekoruna bir adım daha yaklaşması yatırımcısının beklentisini arttırdı.

Kaynak: Tradingview NEO/ USDT

Uzun Süreli Bekleyiş Sona Erdi

Uzun süreli uykusu haftalık kapanış ardından gün içerisinde 133,8 dolara kadar yükselen yerel bir zirveye dönüştü. Geri çekilmenin sürdüğü hareket 105,7 dolarda destek görüyor. Sonraki destek seviyelerinde 99 dolar ve güçlü 90 dolar alanı yer alıyor. Devam eden yükseliş trendinde ise fiyat 140 dolar ve 169 dolar hedefleri önümüzde görünecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın