Haftalık Değerlendirme: İşte Geçtiğimiz Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Paraları

Piyasa değeri açısından ilk 100 kripto paranın ele alındığı “Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Paraları” serimizin ilk içeriği ile karşınızdayız. Koinfinans ekibi olarak geçtiğimiz haftayı, sizler için değerlendirdik. İşte CoinMarketCap’te yer alan ilk 100 kripto para birimi içerisinde en çok kazandıran kripto paralar. (Veriler, yazı yazıldığı anda alındı, dolayısıyla gün içinde değişiklik gösterebilir.)

Rehber İçeriği

5-) Waves (WAVES)

Listenin 5. sırasında Waves yer alıyor. Geçtiğimiz hafta piyasaya hakim olan yüksek volatilite, Waves piyasasında keskin artışlara yol açtı. Şu an yaklaşık 23.26 dolar’dan işlem gören Waves, bir hafta içinde %69 oranında değer kazandı. Waves bir hafta içinde kayda değer bir yükseliş elde etmekle kalmadı, 30 Nisan’da yeni bir ATH (24.40 dolar) de belirledi.

Waves, 15 Nisan’da “Lambo Investments” adlı yeni bir algoritmik ticaret yatırım ürününü piyasaya sürdü. Merkezi olmayan finans (DeFi) ve algoritmik ticaretin yanı sıra Waves, fungible token’lar (NFT’ler) sektöründe de bir sıçrama elde etti. Genel NFT çılgınlığı azalırken, seçkin yatırımcıların bunlara odaklanmaya devam ettiği söylenebilir.

4-) Polygon (MATIC)

4. sıradaki kripto para, Koinfinans içeriklerini düzenli takip eden okuyucularımızı şaşırtmayacaktır. Aylık değerlendirmede de yer verdiğimiz token, geçtiğimiz hafta %100 oranında değer kazandı. Ayrıca 30 Nisan’da tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 0.94 dolar’a ulaştı.

Yaptığı işbirlikleri ile son zamanlarda sıklıkla gündeme gelen token, bu ilgiyi fiyata yansıtmayı başarmış gibi görünüyor.

3-) OKB (OKB)

OKB haftalık %129 oranında değer kazanarak listenin 3. sırasında kendine yer bulmayı başardı. OKB yaklaşık 7 saat önce kendine yeni bir ATH (40.00 dolar) belirledi.

Bilindiği üzere OKB, OKEx’in kripto borsasının yerel token’ı. OKB, OKEx ekosistemine ait özel token satışlarına katılmak, pasif şekilde kazanç elde etmek veya borsadaki işlem ücretlerindenindirim almak için kullanılabiliyor.

2-) Fantom (FTM)

Listenin sonuna yaklaşırken 2. sırada bizi karşılayan kripto para haftalık %166 artışla Fantom oldu. Fantom 23 Nisan’dan bu yana yukarı doğru hareket ediyor ve kısa sürede büyük bir sıçrama yaptı.

Akıllı sözleşme platformu Fantom, yeni bir ağ güncellemesini yakın zamanda başarılı bir şekilde hayata geçirdi. Söz konusu güncelleme, “Go-Opera” olarak adlandırılan, ağı daha hızlı, daha verimli ve daha güvenilir hale getiren bir dizi teknik değişiklik getiriyor. Güncellemenin geçtiğimiz Perşembe günü tamamlandığı duyuruldu. Bu güncellemenin de fiyatı olumlu etkilediği düşünülebilir.

1-) BakeryToken (BAKE)

Geldik listenin zirvesindeki kripto paraya: BakeryToken. BAKE geçtiğimiz hafta %551 oranında değer kazanarak bütün kripto paraları geride bırakmayı başardı.

Belki de birçoğunuzun ilk kez duyduğu BAKE, BakerySwap ekosisteminin bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. Likidite sağlayıcıları, BakerySwap’in alım satım ücretlerinden bir pay almak ve BakerySwap’in yönetim sürecinin bir parçası olarak oylamaya katılmak için kullanılabilen BAKE token’ları ile ödüllendiriliyorlar. BakerySwap ise tahmin edileceği üzere, otomatik piyasa yapıcı (AMM) modelini kullanan bir merkeziyetsiz borsa.

Binance’in yakın zamanda BAKE/USDT işlem çiftini ticarete açması, yükselen BAKE fiyatını daha da olumlu etkilemiş gibi görünüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.