Haftalık Değerlendirme: İşte Geçtiğimiz Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Paraları

0

Piyasa değeri açısından ilk 100 kripto paranın ele alındığı “Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Paraları” serimizin ilk içeriği ile karşınızdayız. Koinfinans ekibi olarak geçtiğimiz haftayı, sizler için değerlendirdik. İşte CoinMarketCap’te yer alan ilk 100 kripto para birimi içerisinde en çok kazandıran kripto paralar. (Veriler, yazı yazıldığı anda alındı, dolayısıyla gün içinde değişiklik gösterebilir.)

5-) Waves (WAVES)

Listenin 5. sırasında Waves yer alıyor. Geçtiğimiz hafta piyasaya hakim olan yüksek volatilite, Waves piyasasında keskin artışlara yol açtı. Şu an yaklaşık 23.26 dolar’dan işlem gören Waves, bir hafta içinde %69 oranında değer kazandı. Waves bir hafta içinde kayda değer bir yükseliş elde etmekle kalmadı, 30 Nisan’da yeni bir ATH (24.40 dolar) de belirledi.

Waves, 15 Nisan’da “Lambo Investments” adlı yeni bir algoritmik ticaret yatırım ürününü piyasaya sürdü. Merkezi olmayan finans (DeFi) ve algoritmik ticaretin yanı sıra Waves, fungible token’lar (NFT’ler) sektöründe de bir sıçrama elde etti. Genel NFT çılgınlığı azalırken, seçkin yatırımcıların bunlara odaklanmaya devam ettiği söylenebilir.

4-) Polygon (MATIC)

4. sıradaki kripto para, Koinfinans içeriklerini düzenli takip eden okuyucularımızı şaşırtmayacaktır. Aylık değerlendirmede de yer verdiğimiz token, geçtiğimiz hafta %100 oranında değer kazandı. Ayrıca 30 Nisan’da tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 0.94 dolar’a ulaştı.

Yaptığı işbirlikleri ile son zamanlarda sıklıkla gündeme gelen token, bu ilgiyi fiyata yansıtmayı başarmış gibi görünüyor.

3-) OKB (OKB)

OKB haftalık %129 oranında değer kazanarak listenin 3. sırasında kendine yer bulmayı başardı. OKB yaklaşık 7 saat önce kendine yeni bir ATH (40.00 dolar) belirledi.

Bilindiği üzere OKB, OKEx’in kripto borsasının yerel token’ı. OKB, OKEx ekosistemine ait özel token satışlarına katılmak, pasif şekilde kazanç elde etmek veya borsadaki işlem ücretlerindenindirim almak için kullanılabiliyor.

2-) Fantom (FTM)

Listenin sonuna yaklaşırken 2. sırada bizi karşılayan kripto para haftalık %166 artışla Fantom oldu. Fantom 23 Nisan’dan bu yana yukarı doğru hareket ediyor ve kısa sürede büyük bir sıçrama yaptı.

Akıllı sözleşme platformu Fantom, yeni bir ağ güncellemesini yakın zamanda başarılı bir şekilde hayata geçirdi. Söz konusu güncelleme, “Go-Opera” olarak adlandırılan, ağı daha hızlı, daha verimli ve daha güvenilir hale getiren bir dizi teknik değişiklik getiriyor. Güncellemenin geçtiğimiz Perşembe günü tamamlandığı duyuruldu. Bu güncellemenin de fiyatı olumlu etkilediği düşünülebilir.

1-) BakeryToken (BAKE)

Geldik listenin zirvesindeki kripto paraya: BakeryToken. BAKE geçtiğimiz hafta %551 oranında değer kazanarak bütün kripto paraları geride bırakmayı başardı.

Belki de birçoğunuzun ilk kez duyduğu BAKE, BakerySwap ekosisteminin bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. Likidite sağlayıcıları, BakerySwap’in alım satım ücretlerinden bir pay almak ve BakerySwap’in yönetim sürecinin bir parçası olarak oylamaya katılmak için kullanılabilen BAKE token’ları ile ödüllendiriliyorlar. BakerySwap ise tahmin edileceği üzere, otomatik piyasa yapıcı (AMM) modelini kullanan bir merkeziyetsiz borsa.

Binance’in yakın zamanda BAKE/USDT işlem çiftini ticarete açması, yükselen BAKE fiyatını daha da olumlu etkilemiş gibi görünüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın