GrainChain, Honduras Kahve Sektörüne Blockchain Getiriyor

0

Blockchain Şirketi, Honduras Kahve Piyasasını Tek Bir Çatı Altında Birleştirmek İstiyor

GrainChain, tarım endüstrisi için blockchain ve nesnelerin interneti (IoT) çözümleri geliştiren bir platformdur. Şirket şimdi Honduras’taki kahve endüstrisindeki paydaşlarla işbirliği yaptı. Şirket, tedarik zincirindeki kayıp ve gecikme risklerini en aza indirirken, sektörün verimliliği artırmasını sağlayacak ticari bir platform sunacak.

24 Eylül’de yayınlanan basın bültenine göre şirket Honduras’ın tüm kahve tedarik zincirini blockchain platformunda bir araya getirmek için çeşitli anlaşmalar imzaladı.

GrainChain’in blockchain tabanlı platformu, taraflar arasındaki güveni geliştirmek için çiftçileri bankalarla birleştirecek. Bu şekilde GrainChain, daha önce kontrolsüz bırakılan uzak kahve üretim alanlarında bankacılığa girişmeyi umuyor.

Platform, uzak bölgelerdeki banka kullanmayan çiftçilerin kredi başvurusunda bulunmalarını sağlayacak dijital bir cüzdan içeriyor. Bu şekilde çiftçiler çiftliklerinin verimliliğini artırabilecek. Ayrıca, bankalar bu paranın nasıl kullanıldığını belirleyerek, dolandırıcılık ve diğer riskleri azaltabilecek. Şirketin akıllı sözleşmeleri izlenebilirliği daha da artıracak ve böylece tüm sürecin doğruluğu artıracak.

Platform, çiftçilerin mobil uygulama üzerinden mallarına erişmelerini sağlayacak. Bu, envanterlerini gerçek zamanlı olarak kontrol etmelerini ve böylece daha iyi kararlar vermelerini sağlayacak.

Bu platform şüphesiz Hondura’nın Kahve endüstrisinde önemli bir destek olacak.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın