GrainChain, Honduras Kahve Sektörüne Blockchain Getiriyor

Blockchain Şirketi, Honduras Kahve Piyasasını Tek Bir Çatı Altında Birleştirmek İstiyor

GrainChain, tarım endüstrisi için blockchain ve nesnelerin interneti (IoT) çözümleri geliştiren bir platformdur. Şirket şimdi Honduras’taki kahve endüstrisindeki paydaşlarla işbirliği yaptı. Şirket, tedarik zincirindeki kayıp ve gecikme risklerini en aza indirirken, sektörün verimliliği artırmasını sağlayacak ticari bir platform sunacak.

24 Eylül’de yayınlanan basın bültenine göre şirket Honduras’ın tüm kahve tedarik zincirini blockchain platformunda bir araya getirmek için çeşitli anlaşmalar imzaladı.

GrainChain’in blockchain tabanlı platformu, taraflar arasındaki güveni geliştirmek için çiftçileri bankalarla birleştirecek. Bu şekilde GrainChain, daha önce kontrolsüz bırakılan uzak kahve üretim alanlarında bankacılığa girişmeyi umuyor.

Platform, uzak bölgelerdeki banka kullanmayan çiftçilerin kredi başvurusunda bulunmalarını sağlayacak dijital bir cüzdan içeriyor. Bu şekilde çiftçiler çiftliklerinin verimliliğini artırabilecek. Ayrıca, bankalar bu paranın nasıl kullanıldığını belirleyerek, dolandırıcılık ve diğer riskleri azaltabilecek. Şirketin akıllı sözleşmeleri izlenebilirliği daha da artıracak ve böylece tüm sürecin doğruluğu artıracak.

Platform, çiftçilerin mobil uygulama üzerinden mallarına erişmelerini sağlayacak. Bu, envanterlerini gerçek zamanlı olarak kontrol etmelerini ve böylece daha iyi kararlar vermelerini sağlayacak.

Bu platform şüphesiz Hondura’nın Kahve endüstrisinde önemli bir destek olacak.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.