Google Cloud, Blockchain Tabanlı Theta Labs ile Anlaştı

Blockchain, dağıtılmış defter teknolojisi tabanlı video akış platformu Theta Labs, gün içerisinde Kurumsal Doğrulayıcı Programı(EVP)’ye katıldığını duyurdu. Aynı zamanda bu haber Theta Mainnet 2.0 lansmanının yapıldığı günle denk geldi.

Google Cephesi Ortaklıktan Memnun

Ortaklığın ışığında Google Cloud, Theta’nın bulut sistemlerini destekleyecek. Tercih edilen bulut sağlayıcısı olarak Google Cloud, kullanıcıların 27 Mayıs itibariyle  Google Cloud Marketplace’den satın alabilecek ve işlem yapabileceklerini duyurdu. Ayrıca Theta.tv video platformunun da bulut sistemlerini destekleyecek.

Google Cloud geliştiricisi Allen Day yaptığı açıklamalarda ;

“Dağıtılmış defter teknolojisi, medya ve eğlence endüstrisi de dahil olmak üzere küresel dijital ekonomiyi potansiyel olarak dönüştüren yeni iş modellerine olanak tanıyor.

“Theta’nın blockchain video ve veri dağıtımındaki başarılarından etkilendik. Kurumsal doğrulayıcı olarak katılmayı ve Theta’nın uzun vadeli misyonunu ve gelecekteki büyümesini desteklemek için Google Cloud altyapısını sağlamayı dört gözle bekliyoruz. ”

Kurumsal Doğrulama Programı’nda yer alan büyük isimler de var. Kripto para borsası Binance, Japon partner Gumi Cryptos ve risk sermayesi fonu Blockchain Ventures de yer alıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.