Goldman Sachs CEO’su Korkuttu: “Daha Kötüsü Yolda!”

Goldman SachsCEO’su David Solomon CNN’e verdiği yeni bir röportajda ABD’de enflasyonun henüz zirveye ulaşmadığını belirttiği bir yorum paylaştı. Ekonomistler enflasyonun zirve yaptığına inanırken, iş dünyasında yer alanlar ve tedarik zinciri uzmanlarının enflasyonun hala yükselmeye devam ettiğini düşündüklerini belirten CEO, yorumlarıyla korkuttu. İşte röportajın detayları.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu geçtiğimiz günlerde Haziran 2022 için Tüketici Fiyat Endeksi’ni %9.1 olarak ölçtüğünü paylaştı. Bu, son 40 yılın en yüksek oranını temsil eden yüksek bir oran. TÜFE, ülkedeki enflasyon seviyelerinin takibi olarak da yorumlanan önemli bir veridir. İngiltere tüketici fiyat enflasyonu da İngiltere Merkez Bankası tarafından %9,4 olarak açıklandı.

David Solomon, mevcut ekonomik koşulların, pandemi sırasındaki parasal yardım paketi ve Fed’in güvercin politikaları gibi birtakım bileşik faktörlerin sonucu olduğuna inanıyor. Sonuç olarak, soğuması için daha uzun bir süre gerekiyor.

Ekonomi alanında tanınan bir yazar ve ekonomist olan Pete Grandich de enflasyonun hükümet tarafından açıklanan %9,1 TÜFE verisinden çok daha yüksek olduğuna inanıyor. Ayrıca, 40 yıl önceki büyük enflasyonun, bu ekonomik dönemi daha da kötüleştiren bir tedarik zinciri krizi yaşamadığına da dikkat çekti.

Ancak, bazıları enflasyonun gerçekten zirveye ulaştığına inanıyor. Önemli bir kripto fenomeni ve yatırımcısı olan Lark Davis, fiyatlar soğuduğu için TÜFE verilerinin Temmuz ayı için daha iyi olacağına inananlardan.

Enflasyon Kriptoyu Nasıl Etkileyebilir?

Enflasyonun kripto varlıklarının fiyatı üzerinde büyük bir etkisi olabileceği bir süredir basında da yer alan iddialardan birisi. Mayıs ayı TÜFE verileri, Fed’in faiz oranlarını yüzde dörtte üç oranında artırmasına neden olmuş. Sonuç olarak kripto para fiyatları önemli bir düşüş kaydetmişti.

Haziran ayı TÜFE verilerinde ise fiyatlar önce sert bir aşağı yönlü hareketle karşılık verdi, ancak daha sonra zemin buldu ve yükseldi. Lark Davis’e göre, bu TÜFE verileriyle ilgili korkular şimdiden fiyatlanmış olabilir.

Ancak, Solomon’ın inandığı gibi enflasyon yükselmeye devam ederse, kripto fiyatları tekrar düşüşe geçebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.