G20’de Kripto Paraların Vergilendirilmesi Konuşuluyor

Arjantin’in şu anda başkenti Buenos Aires’te sürmekte olan G20 zirvesinde, kripto para dünyasını ilgilendiren önemli kararlar alınıyor.

Kripto paralar ile ilgilenen görevli politikacılar, kripto para vergisi sorununa bir çözüm bulma üzerinde çalışmaya başlama niyetini gösteren bir belge imzaladılar ve bu amaçla birlikte işbirliği yapacaklar.

Mevcut hükümetin kurallarında fiziki bir varlığı olmayan yabancı bir şirketten vergi alması yasal olarak gözükmemektedir. Ancak bu kuralın vergi kaçırmamaları için kullanıldığına dair kanıtlar oluşmaktadır. Bu çok uluslu şirketlerin vergi kaçırmamaları için önüne geçmek için tedbir olarak düşünülüyor.

Anlaşmada kripto paralarla kara para aklama da tedbir alınmasında önemli konular arasındadır.

2020 yılına kadar gerekli sistemler oluşturulacak

Bildiriye göre, tüm G20 ülkelerinin tavsiyeleri alınacak ve teklifler üzerinde çalışılacağını ve gelecek yıl Japonya’da buluştuklarında bu konu hakkında derinden tartışılıcaklarını açıkladılar. Bildirdiğine göre, 2020 yılına kadar gerekli bir sistemi oluşturacaklarına karar verme niyetindeler.

Ekim ayında G20’nin danışma kurulu, kripto para birimlerinin dünyanın ekonomik istikrarını tehdit eden bir varlık olduğunu bildirmişti. Finansal İstikrar Kurulu, kripto para birimlerinin kurumsallaşmasının, finans kurumların güvenini ve otoritesini sarsacağını düşündükleri için bu gelişmeyi olumsuz görmekteler.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.