Nisan 27, 2022

Fireblocks Bu Altcoin’e Destek Ekledi: 500 Milyon Dolarlık Yatırım

  • Kripto hizmetleri sağlayıcısı Fireblocks, merkezi olmayan finans (DeFi) için kurumsal talebin artmasının ardından Terra (LUNA) blok zincirine destek ekledi. Kurumsal yatırımcıların, entegrasyonun başlamasından bu yana ilk haftada 500 milyon doların üzerinde para döktüğü bildiriliyor.

Önde gelen kripto altyapısı ve teknoloji şirketi Fireblocks, kilitlenen toplam kripto değeri açısından en büyük ikinci DeFi ekosistemi olan Terra’da kurumsal müşterilere merkezi olmayan finansa güvenli erişim sağlayan ilk platform olduğunu duyurdu; bu, müşterilerinin artık ödünç verme protokolü Anchor ve likidite staking protokolü Lido gibi Terra tabanlı DeFi uygulamalarına erişebileceği anlamına geliyor.

Kurumlar popüler altcoin’e akın ediyor

Fireblocks CEO’su Michael Shaulov entegrasyonun ilk haftasında müşterilerin Terra’da bu tür protokollere yaklaşık 500 milyon dolar akıttığını söyledi.

Custody çözümleri üzerinde uzmanlaşmış bir kripto altyapı sağlayıcısı olan Fireblocks, Salı günü yaptığı bir açıklamada Terra’yı kurumsal DeFi platformuyla entegre ettiklerini açıkladı. Entegrasyon, risk sermayesi firmaları ve riskten korunma fonları gibi kurumsal yatırımcıların; Anchor, Lido ve Astroport gibi Terra’nın en üst düzey DeFi protokollerinde borç alarak, borç vererek veya likidite sağlayarak yüksek getiriler elde etmelerini sağlar.

Basın açıklamasına göre, şirketin erken erişim programı “rekor kıran talep” yaşadı ve müşteriler entegrasyonun 18 Nisan’da yayınlanmasından sonraki ilk üç gün içinde 250 milyon dolardan fazla para dağıttı. Fireblocks CEO’su Michael Shaulov, bu miktarın artık arttığını500 milyon doların üzerine çıktığını söyledi ve şunları ekledi:

“DeFi’ye yönelik kurumsal talep giderek büyümeye devam ediyor ve şirketin kurumlara DeFi on Terra gibi yeni pazarlara güvenli, ölçeklenebilir ve basit erişim sağlaması görevimiz açısından kritik.”

defi

Kurumlar neden DeFi ile ilgileniyor?

Shaulov, kurumsal yatırımcıların geleneksel pazarlarda ve varlıklarda bulunmayan yeni getiri yaratma fırsatları sundukları için DeFi pazarlarına erişimden yararlandığını söyledi.

Shaulov, kullanıcıların Fireblocks altyapısını kullanarak müşterileri için yeni ürünler ve hizmetler de oluşturabileceklerini ve gelir elde edebileceklerini söyledi.

Terra desteği, Fireblocks’un Solana’ya destek eklemesinden üç ay sonra geldi. Shaulov, firmanın önümüzdeki aylarda ve yıllarda “her büyük DeFi ekosistemini” desteklemeyi hedeflediğini söyledi.

Fireblocks, Sequoia Capital, Paradigm, Ribbit Capital ve Bank of New York Mellon gibi önemli yatırımcılar tarafından desteklenen bir platformdur. Firma kısa süre önce E Serisi turunda 8 milyar dolarlık bir değerleme ile 550 milyon dolar topladı.

Birçok profesyonel yatırımcının Fireblocks aracılığıyla alana girmesiyle, Terra’nın amiral gemisi merkezi olmayan uygulaması, UST mevduatlarında vaat edilen ve yoğun bir şekilde pazarlanan %20’lik faiz oranını sürdürmek için muhtemelen daha da büyük bir baskı altına girmesi bekleniyor. Ancak Anchor ilgi çekici bu teklifini koruyamazsa, Terra ekosistemi, diğer ekosistemlere önemli bir sermaye göçü ve UST sabit parası üzerinde potansiyel olarak istikrarsızlaştırıcı bir “banka kaçışı” gibi kötü bir senaryo ile karşı karşıya kalma ihtimali de bulunuyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : cryptobriefing


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.