FED Başkanı Gizlilik Odaklı Dijital Paraları Destekledi

0
365

Morgan Creek Capital Management’ın kurucu ortağı Anthony Pompliano’nun, Fed Başkanı Jerome Powell’ın bu sabah Capitol Hill’deki ifadesi ile ilgili Tweet’e Trend oldu. Başkan Powell, bu sabah neredeyse 3 saat boyunca House Financial Services Komitesi ile görüştü.

FED Başkanı, Facebook’un Libra’sının para politikası üzerindeki etkileri gibi kriptoyla ilgili çeşitli konular hakkında konuştu. Ayrıca Repo pazarındaki son likidite enjeksiyonlarını ve oynaklığını da ele aldı.

Başkan Powell ayrıca Corona Virüsü salgını ile ortaya çıkan ekonomik zorluklara ve ekonomide görebildiğimiz yayılma etkisi hakkında konuştu. Ayrıca dün Çin hackerları tarafından Equifax siber saldırısına ve finansal veri korumalarına da değindi.

Powell ayrıca, Monero ve Z-cash gibi gizlilik odaklı paralar tarafından sunulan özel kripto para birimi işlemlerini desteklediğini de söyledi. Başkan, herkesin başkalarının finansal işlemlerini ve dengelerini görebileceği tamamen şeffaf bir sistemin ABD ekonomisi için ideal olmadığını itiraf etti.

Başkan Powell, FED’in %2’lik enflasyon hedefinin şu anda istenenden daha düşük olduğunu ve FED’in para politikasının %2 hedefine ulaşmayı amaçladığını söyledi.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın