Facebook’un Dijital Para Projesi Libra’ya Hindistan Engeli

Facebook, Libra adlı dijital para projesini Hindistan’a götürmeyeceğini dile getirdi. Facebook tarafından alınan bu kararının sebebi is ülkedeki yasal belirsizlikler olduğu açıklandı.

Facebook sözcüsü The Economic Times’a verdiği röportajda şirketin dijital para projesiyle ilgili yeni gelişmeleri dile getirdi. Sözcü açıklamalarında Facebook’un Libra’yı Hindistan’a götürme niyeti olmadığını şu açıklamasında söyledi:

“Calibra hizmetimizi Hindistan’da sunma gibi bir girişimimiz yok. Ülkedeki şu anki yasal kısıtlamalar orada hizmet vermemizi engellemekte.”

Hindistan’da Yasal Belirsizlikler

Hindistan hükümeti uzun bir süredir kripto paralar hakkında pek olumlu tavır sergilemedi.

Hindistan Merkez Bankası birkaç ay önce ülkedeki kripto para şirketlerinin bankalarla çalışmasını engellemiş ve bu nedenle kripto para sektörüne çok ağır bir darbe vurmuştu.

Bu nedenlerle ülkedeki çoğu kripto para borsası girişimleri kapanmak zorunda kaldı.

Ülkedeki bazı politikacılar kripto paralar hakkında düzenleme çıkarmak istesede hala bu yönde olumlu bir gelişme yaşanmadı.

Kaynak: Coindesk

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.