Facebook Sabit Koin Tabanlı Ödeme Ağı Çıkarıyor

0

Wall Street Journal’daki bir rapora göre, Facebook‘un kurucusu Mark Zuckerberg ve ekibi kripto piyasasına bir e-ticaret platformuyla girme girişimlerini desteklemek amacıyla finansal kurumlar kuruyor. Platformdan yararlanacak olan finansal destekçiler ve çevrimiçi tüccarlar dahil potansiyel paydaşlarla görüşmelerin çoktan başladığı duyuruldu.

Bununla birlikte, Zuckerberg’in kripto topluluğundaki ünü hakkında birçok şüpheci olmakla birlikte, bu görüşmelerin ne kadar gelişmiş olduğu da henüz bilinmiyor.

Facebook’un kurumsal yatırımcıları aradığı haberi New York Times’dan Nathaniel Popper tarafından yılın başında yapılmıştı. Ancak, bu yeni yatırımın amacı o zamanlar belli değildi.

Wall Street Journal’daki raporda, kripto para birimi sektörüne girme yönünde bu yeni itici güç, ekip tarafından “Terazi Projesi” olarak kodlandı. Visa ve Mastercard gibi ödemeler sektöründeki büyük şirketlerin potansiyel ortaklıklar için yaklaştığı da bildirildi.

Görünüşe göre 6 milyondan fazla işletmeye hizmet veren bir e-ticaret ve ticaret hizmetleri şirketi olan First Data ile görüşmeler yapılmış.

Bu projenin detayına inersek, Facebook’un kripto para birimi alım hedeflerinin gerçek niyetleri de belli oluyor. Şirket, iki farklı amaca hizmet edecek bir token çıkarmayı hedefliyor. Doğal olarak tokenin kullanımının bir kısmı, sosyal medya olarak Whatsapp ve Instagram da dahil olmak üzere mevcut uygulama portföyü aracılığıyla olacaktır.

Kullanıcılar, reklamları görüntülemek veya başka şekillerde içerikle etkileşimde bulunmaları için %1 ücretle ödüllendirilebilirler. Bununla birlikte, para biriminin bir başka kullanımıda, ödemeyi kabul eden tüccarlar tarafından kullanıldığını görme özelliği olacak.

Şirket, tüccarlarını kullanmaya teşvik etmek amacıyla değeri sabit kalacak dijital bir token yaratmayı umuyor. Şirket, Facebook’ta varlığını sürdüren 80 milyondan fazla küçük ve ortak ölçekli işletme ve şirketlerin iyi bir yüzdesini almak istiyor.

Terazi Projesinin eylemleri ve sonuçları göz ardı edilmemeli. 2 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip şirket, günlük işlemlerde kripto para biriminin yaygın şekilde kullanılmasından tek elle sorumlu olabilir.

Karşılaştırma için, mevcut kripto kullanıcılarının sayısının iki haneli milyonlarda olduğu tahmin ediliyor. Eğer doğru şekilde yapılırsa, proje çok kısa bir süre içinde milyonlarca kripto kullanıcısını milyarlara çevirebilir.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın