Etik, Şeffaf ve Helal Kripto Para Birimi Islamic Coin Halka Arzı Başlıyor!


İslam dininin emirlerine uygun, etik odaklı dijital varlık olan Islamic Coin halka açık token arzını duyurdu. Söz konusu token’ın arzının tarihi yakın zamanda resmen duyurulacak.

Misyonu, dünyanın Müslüman toplumuna Dijital Çağ için, inovasyon ve hayırseverliği desteklerken sorunsuz işlem ve etkileşim sağlayacak bir finansal araç sunmak olan projenin detayları ise dikkat çekiyor.

Öncelikli olarak resmi lansmanından çok daha önce güçlü bir topluluk yaratmayı başaran Islamic Coin, lansman öncesi 400 milyon dolarlık yatırımın yanı sıra tecrübeli bir ekip tarafından hazırlanan teknik altyapı ve yol haritası oluşturmayı da başardı.

Proje, İslam dünyasının taleplerine uygun olarak faiz, spekülasyon gibi konularda da şeffaflık sunarak, dinin emirlerine uygun bir yol izlemekte. Islamic Coin, projenin bu konudaki tutarlılığını ve gerçekliğini kanıtlamak adına dini alimlerden aldığı fetva ları da topluluğuyla sık sık paylaşmaktadır. Bu da projenin helal mi yoksa haram mı olduğuna ilişkin şüpheleri olan potansiyel yatırımcıları rahatlatmaktadır.

Tüm bunlara ek olarak Islamic Coin sürdürülebilirlik, etik ve şeffaflığa odaklanmasıyla da dikkat çekiyor. Üstelik, cüzdan bilgileri gnosis-safe.io üzerinden açık bir şekilde erişilebilir durumda.

Islamic Coin Oldukça Güçlü Bir Blockchain ve Web3 Altyapısıyla Geliyor

Projenin tarihsel geçmişine bakıldığında ise Mart 2023’te İngiltere merkezli DDCAP gerçekleştirilen anlaşma dikkat çekiyor. Islamic Coin bu anlaşma kapsamında küresel çapta faaliyet gösteren 300’den fazla İslami Banka ile bir altyapı anlaşması yaptığını duyurmuştu. Anlaşma aynı zamanda DDCAP ile de bir iş birliğini içeriyor. Projenin teknik altyapısında yer alan blockchain çözümü ise “Haqq Blockchain” olarak tanımlanmaktadır. Arapça’da ‘hakikat’ anlamına gelen Haqq, finans konusunda İslami ilke ve geleneklere sıkı sıkıya bağlı olmaya söz veren bir blockchain olarak da tanımlanabilir.

Islamic Coin ayrıca 1 milyondan fazla küresel kullanıcısıyla dünyanın en büyük değişim platformu olan Holiday Swap ile özel bir entegrasyon kurduğunu duyurdu.

Islamic Coin’in üzerine inşa edildiği blok zinciri Haqq (doğru olan/adil olan), özel Web3 ortağı olacak ve Holiday Swap’ın sadakat token sistemini ve ilgili tüm işlemleri Web3’e eklemesini sağlayacak. Ortaklık, her iki platformun kullanıcılarının etik destekli, endüstri sınıfı dijital bir platformda müşterilere daha fazla hizmet sunmasını sağlayacak.

Sushi Swap ile Yapılan İş Birliği Projeyi Güçlendiren Bir Başka Detay

Tarihler Haziran 2023’ü gösterdiğinde ise proje Sushi Swap ile bir ortaklık anlaşması yaparak dikkat çekmeyi başarmıştı. Sushi, anlaşma kapsamında Islamic Coin’in küresel topluluğu için likidite sağlama, varlıklarını stake etme ve likidite madenciliği aşamasında token kazanma gibi çeşitli avantajlardan yararlanmasını sağlayacak.

Lansman öncesi topladığı 400 milyon dolarlık fona ek olarak BAE Hoşgörü Bakanı Şeyh Nahayan Mabarak Al Nahayan tarafından “Altın Mükemmellik Ödülü’nün” yanı sıra “En Umut Verici ESG Kripto” ve “Orta Doğu Blockchain Ödülleri” gibi alanlarda da aldığı ödüllerle adından söz ettirdi. Ekibin başarıları, BM’nin COP27’sinde uluslararası aydınlara sundukları ödüllerin ötesine geçerek, BM iklim gündemini destekleme ve küresel girişimlere aktif olarak katkıda bulunma konusundaki kararlılıklarını göstermektedir.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?