Ethereum (ETH) Fiyatı İkinci Çeyrekte Fırlayabilir!

Ethereum (ETH) son birkaç gündür Bitcoin’in pastasından pay kapmaya başlamış gibi görünüyor. Geçtiğiniz hafta Bitcoin %1,3 değer kaybederken, Ethereum %6 yükseldi. Ethereum bu yükselişle 3500 doları geçmeyi başardı. Bitcoin ise hala 47.000 dolarlık seviyenin üzerinde tutunmaya çalışıyor.

Ethereum’da İkinci Çeyreğin Büyüsü

Yılın ikinci çeyrekleri her zaman Ethereum fiyatı için oldukça olumlu geçti. 2017 ve 2019’da, yatırımcılar ikinci çeyrek %442 ve %107 gibi büyük kazançlar elde etmeyi dahi başardı. Ethereum, ikinci çeyreğe birkaç gün kala bile pozitif görünümünü korumayı başarmıştı.

ethereum

Pek çok piyasa katılımcısı, bir makro-yükseliş aşamasının ortaya çıkması için bekliyor olsa da, bu aşamada kesin olarak pek bir şey söylemek mümkün değil.

Ethereum pazarındaki zımni oynaklık (IV) son birkaç gün içerisinde azaldı ve şu anda gerçekleşen oynaklığı (RV) gölgesinde kalıyor. Özetlemek gerekirse IV, piyasa katılımcıları tarafından beklenen oynaklıktır. RV ise belirli zamanda piyasada mevcut olan gerçek oynaklıktır.

ethereum fiyatı

IV ve RV, rallilerin ilk aşamalarını belirtmede her zaman yardımcı oldu. Geçmişte, ne zaman denge kaybedilse (bu Aralık 2020’de veya 2021 Nisan’da olabilir) hemen ardından bir boğa koşusu desteği geldi.

Şu anda IV ve RV sırasıyla %3,7 ve %4,2 seviyelerinde olup, piyasa türevleri trader’ların düşüş görünümünü vurguluyor. Bu nedenle, yalnızca IV tekrar yükseldiğinde, bir sonraki somut boğa koşusunu tahmin etmek anlamlı olacaktır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.