Ethereum (ETH) Düşüşü Devam Edecek Mi?

Ethereum, 1.900 dolar’ın biraz altındaki seviyelerden gelen son reddedilmenin ardından 1.780 dolar’dan işlem görüyor. Düzeltme, yatırımcıların ETH’nin kısa vadede 2.000 dolar’a ulaşacağı yönündeki umutlarını azalttı. Peki on-chain veriler ve teknik göstergeler fiyata dair neler söylüyor?

12 saatlik grafikte, yükselen bir kama modelinin oluşumunu görülüyor. Bu model yükseliş trendinin ortasında oluşma eğiliminde olan bir düşüş formasyonudur. Yükselen bir kama, yatırımcıların varlığın yükseliş eğilimi zayıfladığında durumları belirlemelerine yardımcı olur. Aynı zamanda, ayılar kontrolünü ele geçirmeye hazırlanıyor. Fiyat, alt trend çizgisini keserken kamanın sırtının yüksekliğine eşit bir düzeltme beklenir. Aşağıdaki grafikte durum daha net görülebilir.

TD Sıralı göstergesi de son zamanlarda düşüş sinyali verdi. Satış çağrısı kırmızı bir dokuz mum çubuğunda oluştu ve zayıflayan yükseliş trendini doğruladı. Santiment’in on-chain verileri de benzer bir duruma işaret ediyor. Örneğin, MVRV Mart ayındaki en yüksek puan olan %10.9’a ulaştıktan sonra geri çekilmeye başladı. MVRV, önceki 30 gün içinde işlem gören ETH token sahiplerinin ortalama kar veya zararını ve bu token’ların her birinin en son hareket ettiği zamandaki fiyata göre belirlenir. Birden yüksek bir MVRV değeri, sahiplerin kârda olduğu ve satma ihtimalinin yüksek olduğu anlamına gelir. Diğer taraftan, sıfır veya daha düşük bir değer, yatırımcıların zarar gördüğünü ve satma olasılığının düşük olduğunu gösterir. %10’un üzerinde bir MVRV ile Ethereum düzeltmesi kaçınılmazdır.

Yeni oluşturulan ETH adresleri de 20 Şubat’ta aylık yaklaşık 178.000 ile en yüksek seviyeye ulaşmıştı. Şu an ise bu sayı yaklaşık 144.400 ve %19.1’lik bir düşüş yaşandığını gösteriyor. Azalan ağ büyümesi, aşağı yönlü bir sinyaldir ve ağın zamanla ivmesini kaybettiğini gösterir.

Son olarak Ethereum, Moving Average Convergence Divergence (MACD) ortalama çizginin üzerinde kalırsa düşüş trendini geçersiz kılabilir. Ayrıca, pazar istikrarını sağlamak için MACD hattı (mavi) sinyal hattının üstünde tutulmalıdır. Yatırımcılar ETH’nin 2.000 dolar’ın üzerine çıkacağını tahmin ederken 1.800 dolar’ı aşan hareketler de büyük alım emirlerini tetikleyebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.