Ethereum, Birleştirme Öncesi Ne Kadar Yükselebilir?

Önde gelen kripto analitik platformu Glassnode’a göre, Ethereum trader’ları, 19 Eylül’de yapılması planlanan The Merge (Birleştirme) güncellemesi öncesinde 2.200 dolar ile 5.000 dolar arasında ETH fiyatı olacağını tahmin eden pozisyonlar açıyor.

On-chain analitik firması, Ethereum opsiyonlarının 6,6 milyar dolarlık açık pozisyonla ilk kez, 4,8 milyar dolarlık Bitcoin’i geride bıraktığının altını çizdi. Bu, Ethereum türev trader’larının, özellikle yaklaşmakta olan Birleştirme güncellemesinde, kripto varlık üzerinde net bir yönde bahis yapmaya devam etmesi sonrası ortaya çıktı.

Henüz tüm zamanların en yüksek seviyesinde olmasa da, Ethereum opsiyonlarının en yüksek seviyeye oldukça yakın olduğunu söyleyebiliriz.

Koinfinans.com tarafından bildirildiği üzere, alım opsiyonları, satım opsiyonlarından çok geniş kalmaya devam ediyor, çünkü trader’lar Ethereum fiyatını 2.200 doların üzerinde ve 5.000 dolara kadar büyük bir yükseliş tahmin ediyor. Bununla birlikte, en düşük tahmin fiyatı şu anda yaklaşık 1.350 dolar civarında yer alıyor.

Glassnode, bunun, kurumsal sermayenin vadeli işlem ve opsiyon piyasalarının olgunlaşan likiditesine yerleştirildiğinin ek kanıtını sağlayan oldukça karmaşık bir piyasa konumlandırması gibi göründüğünü belirtti.

On-chain analitik firmasının verilerine göre, Eylül ayında sona erecek Ethereum alım opsiyonlarına yönelik önemli satın alma talebi nedeniyle volatilite gülümsemesi son derece yükseliş eğilimine kaydı. Aksine, Eylül-Ekim arası volatilite gülümsemesinin şekli ve ölçeği, Merge olayından sonraki seçenekler aracılığıyla ETH maruziyetine yönelik nispeten düşük bir talebi gösteriyor.

Ethereum Birleştirmesi Sonrası Beklentiler Ne Yönde?

Glassnode, trader’ların Eylül ayına kadar Ethereum fiyatı hakkında spekülasyon yapmak için alım opsiyonları kullandığını bildirdi, ancak Eylül’den sonra vadeli işlemler ve opsiyonların geriye dönük olması, bir “haberi sat” varsayımının geçerli olduğunu göstermeye devam ediyor. İkincisi, trader’ların Birleşme için kendilerini “söylentiyi satın al, haberleri sat” türünde bir olay olarak yorumladıkları da görülebiliyor.

Glassnode’un paylaştığı raporda, gözlerin hem yukarı yönlü spekülasyonlar hem de gerçeğin ardından bir haberi satma olayı için Birleşme üzerinde olduğu göz önüne alındığında, vadeli işlem trader’larının Birleşme sonrasında Ethereum’u indirimli fiyatladıklarını ve aşağı yönlü koruma için bir prim ödemeye istekli olduklarını belirtti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.