Ethereum 5.000 Dolara Doğru Başka Bir Dönüm Noktasına Ulaştı

Ethereum, kripto para birimi alanında yükseliş bayrağını ufkun üzerinde dalgalandırıyor. CoinGecko’nun verileri, Ether’in 4.000 dolarlık desteği geri kazandıktan ancak bir gün sonra çift haneli kazançlar elde ettiğini gösteriyor. Bitcoin’in 24 saatlik ticaret hacmi 62 milyar dolarken, Amiral gemisi akıllı sözleşme token’ı ETH, son 24 saat içinde BTC’den neredeyse 2 milyar fazla olmak üzere 64 milyar dolara yakın ticaret hacmi elde etti.

Ethereum, sabah saatlerinde 4.300 doların üzerinde yeni bir rekor kırdı ve 5.000 dolara ulaşmanın önünü açtı. Veriler dört saatlik grafikteki kısa vadeli teknik seviyelere dayanıyordu.

Göreceli Güç Endeksi (RSI), yükselişi doğrulamak için aşırı alım bölgesine geçer. Bu trend gücü göstergesi son kez bu alana çarptığında hareketi 86’ya çıkardı. Aynı hareket gerçekleşirse, Ethereum’un yükseliş trendi beklenenden daha uzun sürecek.

Ethereum yazı yazarken 4.295 dolardan el değiştiriyor. Alıcılar, daha fazla satın alma emrini harekete geçirmek için gözlerini 4.400 doların üzerindeki seviyelere dikiyor. Bu arada, Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) büyük bir yükseliş sinyaline sahip.

MACD, varlıkların eğilimini izler ve anını ölçer. Yatırımcılar, giriş ve çıkış pozisyonlarını belirlemek için bu göstergeyi diğer teknik seviyelerin ve grafik modellerinin yanında kullanırlar. Sinyal çizgisinin üzerindeki bir MACD çizgisi (mavi) potansiyel olarak büyük bir yükseliş sinyalidir. Bu nedenle, grafikte de görüldüğü gibi, Ethereum’un en düşük direnç yolu kuzeydir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.