Blockchain Haberler

Eski NATO Genel Sekreteri, Blockchain Tabanlı Şirket’te Danışman Oldu

single-image

İsviçre merkezli Blockchain ağı olan Concordium, eski Danimarka başbakanı ve NATO genel sekreteri Anders Fogh Rasmusse’i stratejik danışman olarak işe aldı.

Ocak ayında bir konsept kanıtı ortaya koyan Concordium Network’ün arkasındaki kontrol birimlerinden olan Concordium Vakfı, Rasmussen’in uzmanlığından destek alarak belirli alanlarda Blockchain dağıtımında lider olmayı hedefliyor.

Eski siyasetçi olan şuanda demokrasi, transatlantik ilişkiler ve güvenlik politikası dahil olmak üzere çeşitli alanlarda aktif bir danışmanlık firması Rasmussen Global’e başkanlık yapmakta.

“Concordium Network’ün muazzam kapsamı ve geniş potansiyeli göz önüne alındığında, Concordium Vakfı’nın değeri biçilemez stratejik uzmanlığa sahip kişilerin bilgisini kullanması esastır” dedi. Concordium başkanı Lars Seier Christensen.  Christensen şunları da dile getirdi:

“Anders, küresel olarak büyüme planlarımızda, güvenli ve özel iletişim için Blockchain kullanımını gerektiren alanlara taşımanın yanı sıra, uygulamamızdan faydalanacak devlet daireleriyle bağlantı kurmada büyük bir rol oynayacak”

Rasmussen özellikle oy kimliğine odaklanırken, Concordium daha genel Blockchain ağı olarak konumlandırmayı ve işletmelerde kayıtları tutmayı kolaylaştırmayı hedeflemekte.

Rasmussen de teknolojinin büyüklüğü üzerinde ilgili gözüküyordu.

Basın bülteninde verdiği röportajda, “Blockchain teknolojisinin dünyaya getireceği faydaları, demokratik süreçlerimiz dahil görmeye başlıyoruz” dedi.

Kaynak: Cointelegraph

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz