Eski NATO Genel Sekreteri, Blockchain Tabanlı Şirket’te Danışman Oldu

İsviçre merkezli Blockchain ağı olan Concordium, eski Danimarka başbakanı ve NATO genel sekreteri Anders Fogh Rasmusse’i stratejik danışman olarak işe aldı.

Ocak ayında bir konsept kanıtı ortaya koyan Concordium Network’ün arkasındaki kontrol birimlerinden olan Concordium Vakfı, Rasmussen’in uzmanlığından destek alarak belirli alanlarda Blockchain dağıtımında lider olmayı hedefliyor.

Eski siyasetçi olan şuanda demokrasi, transatlantik ilişkiler ve güvenlik politikası dahil olmak üzere çeşitli alanlarda aktif bir danışmanlık firması Rasmussen Global’e başkanlık yapmakta.

“Concordium Network’ün muazzam kapsamı ve geniş potansiyeli göz önüne alındığında, Concordium Vakfı’nın değeri biçilemez stratejik uzmanlığa sahip kişilerin bilgisini kullanması esastır” dedi. Concordium başkanı Lars Seier Christensen.  Christensen şunları da dile getirdi:

“Anders, küresel olarak büyüme planlarımızda, güvenli ve özel iletişim için Blockchain kullanımını gerektiren alanlara taşımanın yanı sıra, uygulamamızdan faydalanacak devlet daireleriyle bağlantı kurmada büyük bir rol oynayacak”

Rasmussen özellikle oy kimliğine odaklanırken, Concordium daha genel Blockchain ağı olarak konumlandırmayı ve işletmelerde kayıtları tutmayı kolaylaştırmayı hedeflemekte.

Rasmussen de teknolojinin büyüklüğü üzerinde ilgili gözüküyordu.

Basın bülteninde verdiği röportajda, “Blockchain teknolojisinin dünyaya getireceği faydaları, demokratik süreçlerimiz dahil görmeye başlıyoruz” dedi.

Kaynak: Cointelegraph

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.