“Enflasyonist Sistemde En İyi Tercih…”

Makro stratejist Lyn Alden, enflasyonist bir sistem tarafından desteklenen küresel bir ekonomide Bitcoin’in (BTC) en iyi defter/araç (ledger) olduğunu düşünüyor.

Bitcoin savunucusu Peter McCormack ile yeni bir röportaj gerçekleştiren Alden, BTC’nin mevcut para sisteminin sorunları için oldukça ideal bir çözüm olduğunu düşünüyor.

“Asıl sorun, enflasyonist bir sistemimiz olması. Gelişmiş ülkelerde bu yeterince sorunlu. Daha küçük ve gelişmekte olan ülkelerde, ortalama olarak çok daha yüksek enflasyon görüyoruz ve genellikle yaşamları boyunca hiperenflasyonla yaşamak zorundalar. O para birimini ellerinde tutuyorlarsa tasarruflarını kaybederler…

Diğer sorun ise her şeyin bir izne tabi olması. Bir şey yapmak istiyorsanız bankanızdan izin almak zorundasınız. Bu izin bazı ülkelerde gerçekten çok sorun değil ancak daha otoriter ülkelerde baskı çok daha fazla. Sonuç olarak bu sistemin kendisi bir problem.

Bu nedenle, oldukça açık olan gelişmiş tasarruf ve ödeme teknolojisine sahip olmamak ve enflasyonist para birimlerine sahip olmak, dünyadaki birçok insan için gerçekten kötü.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Alden’e göre, para özünde sadece bir defterdir ve Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto, BTC’nin taşınabilirliği, doğrulanabilirliği ve şeffaf kıtlığı nedeniyle dünyanın en iyi defterini tasarladı.

…Bitcoin temelde altından daha hızlıdır ancak itibari paradan daha denetlenebilir ve daha zordur. Kendi merkezi olmayan aktarım aracısı ve kayıt memuru olarak hareket eder. Bu harika bir teknoloji.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.